Російські військово-повітряні сили не змогли встановити в ході війни проти України контроль у повітрі через недостатньо високу кваліфікацію пілотів.

Про це повідомляє міноборони Британії у twitter.

За висновками британської розвідки, російські ВПС показали низькі результати в Україні. Їхня нездатність послідовно забезпечувати контроль над небом є одним із найважливіших факторів дуже обмежених успіхів російської кампанії. Окупанти не можуть отримати повну перевагу в повітрі та діють у небезпечному стилі, рідко проникаючи за лінію зіткнення.

Деякі з основних причин цих труднощів перегукуються з причинами невдач російських сухопутних військ. Протягом багатьох років велика частина російської повітряної бойової підготовки, швидше за все, була зорієнтована на те, щоб справити враження на вищих посадових осіб.

“Попри те, що Росія має вражаючий список відносно сучасних бойових літаків, ВПС не змогли розвинути інституційну культуру та навички, необхідні пілотам для ведення сучасної повітряної кампанії у західному стилі. Це призвело до того, що на сухопутні війська, які виснажуються, припадає більше, ніж планувалося, навантаження, як і на крилаті ракети, запаси яких, ймовірно, закінчуються”, – констатували у британській розвідці.

У той же час Нашим пілотам доводиться проявляти вигадливість, щоб за технологічного відставання збивати крилаті ракети ворога.

Повітряні Сили ЗСУ, зокрема винищувальна авіація, проявляють буквально чудеса майстерності, знищуючи крилаті ракети ворога типу Х-55, Х-101 чи КР морського базування “Калібр”.

Захисники нашого неба роблять по суті неможливе, знищили уже 129 крилатих ракет ворога. І тут своєрідний ключ до розгадки може дати ось така репортажна публікація інформагентства АрміяInform.

Автори публікації говорять, що поспілкувались з льотчиками однієї з бригад винищувальної авіації Повітряних Сил. Якої саме бригади – уточнювати не стали.

Зате розповіли таку цікаву деталь: що пілотів-винищувачів на початку вторгнення РФ в Україну, зібрали, провели заняття, розповіли та показали на тренажерах, що слід враховувати під час перехоплення крилатих ракет. Заняття виявилось результативним, якщо за декілька днів наші винищувачі таки почали перехоплювати ворожі КР.

І з цього пасажу випливає такий цікавий висновок – Повітряні Сили ЗСУ ще до вторгнення РФ отримали методику, як збивати крилаті ракети рашистів, і навіть встигли відповідно “перепрошити” свої тренажери.

В тексті публікації є ще один цікавий пасаж: один із льотчиків-героїв матеріалу розповідає, що ворожі КР пролетіли буквально над його летовищам в перші години війни, і що звук від цих ракет був схожий на звук від L-39.

Але тут виникає логічне питання – а які знання використовував пілот, щоб розрізнити звук від КР та звук від “Альбатроса”. Схоже, якісь тренінги по темі протидії КР рашистів наші льотчики пройшли і до війни.

Щоб збивати крилаті ракети орків, нашим пілотам доводиться проявляти вигадливість на тлі технологічного відставання від ворога.

Щоб “засікти” саму КР, на винищувачі потрібно спочатку увімкнути квантову оптико-локаційну станцію, здатну “бачити” тепловий слід. Бо радіолокаційний прицільний комплекс не завжди може “побачити” КР ворога, які зазвичай летять на малій висоті.