Провели дуже плідні переговори з президенткою Єврокомісії, яка готуватиме висновок щодо української заявки, а також спілкувалися з учасниками представницького безпекового форуму в Азії. Про це розповів Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

Сьогодні у Києві провели дуже плідні переговори з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн. Я радий відзначити її щирість. Саме Єврокомісія готуватиме висновок щодо нашої заявки. Україна за надзвичайно короткий термін надала всі необхідні відповіді, і це було зроблено якісно, – зазначив Зеленський.

Він зазначив, що наступного тижня буде ще багато таких же важливих і, напевно, плідних переговорів з європейськими лідерами. Разом із тим Україна веде важливу дипломатичну роботу і на сході.

Спілкувався з учасниками дуже представницького безпекового форуму в Азії, в Сінгапурі. Високий рівень, в залі були міністри оборони та інші високі посадовці десятків держав регіону. Нам дуже потрібен цей регіон. І я відчув, що моє звернення там сьогодні почули, почули аргументи та сприйняли їх, – додав Президент.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що Україна має всі шанси отримати позитивне рішення від Євроради вже через два тижні.

Статус кандидата на вступ до Євросоюзу для України принесе користь усім сторонам. Але для того, щоб прийняти вирішальне рішення, Європа повинна подолати свій страх і відмовитися від стереотипів, які нав’язувала Росія десятиліттями, – про це він написав у своєму Фєйсбук.

На думку дипломата, червневий саміт ЄС, на якому буде розглядатися питання України, може стати історичним, тому що він має всі шанси, щоб покласти край тривалій «політиці невизначеності» Європи щодо України.

Ми на фінішній прямій до саміту ЄС, на якому вирішиться доля статусу кандидата для України. Чому цей статус настільки важливий? Він юридично закріпить Україну в проєкті європейської інтеграції. Це жирна крапка після десятиріч європейської політики стратегічної невизначеності щодо України. Невизначеності, яка перестала бути конструктивною. Це руйнування багаторічного російського наративу про те, що «Україну в ЄС не чекають, – підкреслив очільник МЗС.