Міністр культури України Євген Нищук отримав другий припис від Національного агентства з питань запобігання корупції.

Припис також внесли голові Держслужби з питань праці Роману Чернезі.

Вони стосуються етичної поведінки, запобігання і врегулювання конфлікту інтересів.

Як повідомили в прес-службі Національного агентства, міністру культури внесли припис про порушення посадовими особами Міністерства вимог статті «Про запобігання корупції».

Нищук не прийняв відповідних заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в діяльності генерального директора – художнього керівника Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Так, виявляється, існує потенційний конфлікт інтересів щодо художнього керівника Ансамблю – в його прямому підпорядкуванні близькі особи.

Дочка працює помічником балетмейстера Ансамблю, син – головним адміністратором, зять – артистом балету вищої категорії, внучка – артисткою балету.

Також припис було внесено голові Державної служби України з питань праці щодо його заступника Ігоря Шумелюка. Той безпідставно відмовив у наданні копій матеріалів дисциплінарного провадження на законну вимогу НАЗК.

Відзначається, що Державна служба відкрила дисциплінарне провадження щодо першого заступника начальника Головного управління Держпраці в Одеській області щодо можливого отримання ним подарунків.

До суду також було направлено протокол про адміністративне правопорушення відносно командира військової частини А4615 Міноборони Віктора Кузьменка. Військовослужбовець прийняв на посаду близьку особу, не повідомивши про реальний конфлікт інтересів.

Варто відзначити, що НАЗК вносило припис Нищук. Тоді він стосувався генерального директора Національного музею історії України у Другій світовій війні Івана Ковальчука, в підпорядкуванні якого перебувала його дружина.

Додамо, не так давно Нищук мав конфлікт зі співвачкою Анастасіб Приходько, яка до останнього моменту не знала, що знялася в піар-ролику президента Петра Порошенка.

За словами Анастасії, пропозиція знятися в ролику спочатку надійшла від міністра культури Євгена Нищука, з яким співачка перебуває в хороших стосунках.