Українська хакерська група «Blackjack», ймовірно, за підтримки кіберекспертів СБУ, влаштувала кібератаку на ІТ-інфраструктуру «Росводоканалу», заблокувавши його роботу.

За інформацією джерел, хакери здійснили атаку на понад 6000 комп’ютерів, видаливши понад 50 ТБ даних. Ймовірно, були зачеплені внутрішні документи, корпоративна пошта, сервіси кіберзахисту, резервні копії та інше.

Зараз робота «Росводоканалу» заблокована.

Служба безпеки аналізує 1,5 ТБ викачаних даних «Росводоканалу».

Нагадаємо, що кіберпідрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України здійснили успішну атаку на податкову систему Російської Федерації.

Пресслужба ГУР повідомила, що під час спецоперації вдалося військовим розвідникам проникнути в один із добре захищених ключових центральних серверів головної податкової системи Росії. Після цього вони отримали доступ до понад 2300 регіональних серверів по всій країні, а також до серверів на території тимчасово окупованого Криму.

Кібератака призвела до інфікування всіх серверів шкідливим програмним забезпеченням. Одночасно кіберфахівці здійснили подібну атаку на російську ІТ-компанію Office.ed-it.ru, яка обслуговувала ФНС РФ.

У результаті цих кібератак були повністю знищені конфігураційні файли, які впродовж років забезпечували функціонування розгалуженої податкової системи Росії. Внаслідок цього втрачено всю базу даних та резервні копії.

«Зв’язок між центральним офісом у Москві та 2300 російськими територіальними управліннями паралізований, як і між ФНС рф та Office.ed-it.ru, що була для податкової дата-центром», — наголосили в ГУР.

Проходить повне знищення інфраструктури одного з ключових державних органів Росії та супутніх даних податкової системи на тривалий період. Захоплення контролю над інтернет-трафіком податкових даних у всій країні в руках військової розвідки України підтверджує ГУР.

Відновлення роботи податкової Росії не вдалось протягом чотирьох днів поспіль. Фахівці прогнозують, що «параліч» в роботі ФНС РФ триватиме принаймні місяць, а повне відновлення податкової системи Росії неможливе.