Російський лідер Володимир Путін заявив, що РФ вважає себе готовою до діалогу з Україною, але одночасно висунув звинувачення в адресу Києва щодо відсутності бажання проводити мирні переговори.

Також глава російської держави спробував виправдати повномасштабну агресію проти України. Путін заявив про намагання Кремля завершити конфлікт мирним шляхом після початку так званої «спецоперації». Одночасно він повторно наголосив, що війну розпочато через прохання місцевих жителів Донбасу про допомогу.

 «РФ готова до діалогу щодо українського врегулювання, питання в тому, чи хоче цього Київ. Росія навіть після початку спецоперації прагнула завершити конфлікт мирним шляхом, але Україна цього не захотіла», – сказав Путін.

Крім того, президент Росії висловив знову своє незадоволення тим, що не розпочав війну проти України раніше. У кремлівських пропагандистських традиціях Путін заявив, що війна продовжується через позицію Заходу.

За даними агентства Bloomberg, у разі своєї перемоги на президентських виборах у США в листопаді, Дональд Трамп має намір здійснювати тиск як на Україну, так і на Росію з метою викликати їх до переговорів щодо припинення вогню. Він, як провідний кандидат від республіканців, виражав свої наміри щодо швидкого завершення війни в Україні, проте не розкривав деталей щодо способів досягнення цієї мети.

Зазначається, що Трамп планує змусити Україну зайняти позицію переговорів з Росією, використовуючи загрози щодо зупинення постачання зброї. Водночас він розглядає можливість посилення тиску на Росію шляхом загострення санкцій та збільшення допомоги Україні у разі, якщо Москва відмовиться від переговорів. Проте, радники Трампа не уточнюють умови мирних переговорів, включаючи виведення російських військ з території, що міжнародно визнана як українська.