Цього тижня посилилося протистояння бізнесменів Петра Порошенка та Ріната Ахметова зпредставниками чинної влади. 

Головною темою тижня став так званий, “державний переворот”. Про підготовку спроби путчу в Україні під час своєї пресконференції ще повідомив президент Володимир Зеленський, пише 24 канал.

У цьому контексті він тоді кілька разів згадав ім’я бізнесмена Ріната Ахметова, якого, за словами Зеленського, втягують у це представники Росії.

Як результат мітинг в Києві 1 грудня таки відбувся. Хоча його дуже складно назвати потужним, а “державним переворотом” тим паче.

Хто прийшов на протест

Левову частину протестувальників складали представники політичної сили “Європейська солідарність”, їхні прихильники та організації, які пов’язують з Петром Порошенком. Мітинг минув абсолютно спокійно, без провокацій.

Натомість Росія вже використала ці події для пропаганди, яка розповідала, що в Україні беззаконня і хаос, а мітингарі ледь не підпалювали Офіс Президента. Разом з “Європейською солідарністю” Порошенка виступили проти чинної влади й частина представників фракції “Голос”.

Аби зрозуміти, яка саме частина “Голосу”, я нагадаю, що влітку більшість цієї фракції відкололась і утворила міжфракційне об’єднання “Справедливість”. Останні стверджують, що незадоволені узурпацією влади в керівництві партії в ролі Кіри Рудик і керівництві фракції в ролі Ярослава Железняка. Також “Справедливість” звинувачує колег у підіграванні олігархату.

Про що говорили на мітингу

Так от, на мітингу і була саме та частина “Голосу”, яку звинувачують у підіграванні олігархату. Можна було побачити й керівницю партії Кіру Рудик, і того ж керівника фракції Ярослава Железняка. Рудик наразі виступає на користь бізнесменів Ахметова та Порошенка.

Останнє дослідження сервісу “Семантрум” показує, що в п’ятірку найчастіших гостей ахметівського медіа входить Ярослав Железняк, який з’являється в кадрі трохи рідше за Олега Ляшка. Ідентичні заяви частини фракції “Голос” на чолі з Кірою Рудик в унісон з “Європейською солідарністю” у формі критики чинної влади можна почути у різних суперечливих питаннях.

Також на мітингу 1 грудня були представники мертвої політичної сили “Народний фронт”. Вони часто з’являються в ефірі каналів, які пов’язують з Порошенком, але не так часто, як у медіасфері Ахметова. Без Яценюка та Авакова там не проходить майже жодна з програм.

Тобто бачимо одні й ті самі політичні сили, які одночасно перебувають і у колі Ахметова, і Порошенка. Цікаво, як пояснюють собі це виборці партій, які мають діаметрально протилежні громадянські позиції.

За підсумком цього тижня можна зауважити наступне. 

Об’єднання Петро Порошенко та Рінат Ахметов допомагає ворогу розхитувати Україну у той час, коли під нашими стінами стоїть озброєна армія, яка готова розірвати нас на шматки. Як можна розхитувати країну зсередини, коли ми маємо бути міцні на тлі ймовірного наступу агресора?