Колишній заступник генпрокурора України та адвокат Віктор Трепак написав на своїй Фейсбук-сторінці про те, що Порошенку можуть висунути підозру у справі про торгівлю вугіллям з окупованих територій.

“За моєю інформацією, найближчим часом колишньому Президенту України Петру Порошенку може бути пред’явлена нова підозра у справі, яка пов’язана з торгівлею вугіллям з окупованої росіянами території України у період його президенства і в якій «проходять» В. Медведчук та екс-міністр енергетики В.Демчишин. Підготовлений офісом Генерального прокурора проект такої підозри наразі вивчається в офісі президента. Вирішується, наскільки доцільною є реалізація такої підозри саме зараз і як це вплине на електоральні настрої суспільства. Очевидно, що цей хід влади інформаційно переб’є болючі для неї теми суспільного обговорення”, – йдеться в повідомленні.

За його словами, генпрокурорка Ірина Венедіктова зібралася у «десятиденне відрядження». Саме тоді підозру й може підписати один із в. о. голови Офісу генпрокурора, «якщо на Банковій уже прийнято політичне рішення».

“Раніше Генеральний прокурор І.Венедіктова підписання такого роду політично резонансних підозр у багатьох випадках доручала одному із своїх заступників (наділивши його на цей час статусом «в. о.» генпрокурора), а сама терміново відбувала у відрядження чи відпустку. Наскільки відомо, Ірина Валентинівна якраз зібралася у десятиденне відрядження до США. Саме у цей час може і відбутися повідомлення про підозру п’ятому президентові – звичайно, якщо на Банковій вже прийнято про це політичне рішення. Цікаво, кому із заступників генпрокурора цього разу випаде «честь» виконати таку делікатно-відповідальну функцію”, – написав Віктор.