Велика війна в Україні ввергне всю Європу в кризу. Але російське вторгнення можна зупинити завдяки сильній позиції і готовності протистояти агресії.

Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков в Atlantic Council “Майбутнє Європи буде вирішуватися в Україні”.

“Раптова поява від трьох до п’яти мільйонів українських біженців, які рятуються від російського вторгнення, буде лише однією з багатьох серйозних проблем, з якими стикається європейське суспільство”, – зазначив він.

Резніков наголосив, що велика війна серйозно підірве і, можливо, повністю припинить імпорт багатьох товарів як з України, так і з Росії, створюючи цілий ряд проблем з продовольчою безпекою для всього континенту.

За його словами, напад Росії також означав би остаточний кінець заснованому на правилах міжнародному порядку, “відкривши двері в нову еру глобальної нестабільності, яка поставила б під загрозу десятиліття безпрецедентного миру на більшій частині Європи”.

На його думку, єдиний реальний спосіб впоратися з Кремлем – продемонструвати готовність протистояти російській агресії.

“Ми повинні переконати Москву в тому, що ціна нового наступу занадто висока, щоб про неї думати. Ця ціна буде мати чисто військовий характер і мати форму негативних політичних, економічних і соціальних наслідків”, – додав він.

Нагадаємо, за даними американської розвідки, Кремль планує наступ на Україну на кількох фронтах. Вже на початку наступного року Росія може застосувати 175 тисяч військовослужбовців.

Згідно з даними західних розвідок, напад планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території України, включаючи Київ, – повідомило німецьке видання Bild.