Голова Київського безпекового форуму, прем’єр-міністр України (2014-2016) Арсеній Яценюк представив спільне звернення українських та американських діячів “12 пунктів стратегічного партнерства між Сполученими Штатами та Україною”.

Документ був ініційований Київським безпековим форумом та підтриманий українськими партнерами – Львівським безпековим форумом та Українським кризовим медіа-центром. З американського боку ко-спонсорами звернення стали авторитетний міжнародний аналітичний центр Атлантична Рада (США), а також колишні посли Сполучених Штатів в Україні.

Унікальність звернення полягає в тому, що українські та американські політики, дипломати та експерти виступили не з окремими односторонніми документами чи програмами, а зі спільною відозвою, зверненою до урядів обох держав. У наших відносинах практично немає аналогів такого типу звернень, ініційованих громадськістю і які б стосуватися суті нашого партнерства.

Яценюк підкреслив, що звернення “12 пунктів стратегічного партнерства між Україною та США” підписане представниками всіх політичних сил українського спрямування, які представлені у Верховній Раді. З боку США воно було підписане представниками і Демократичної, і Республіканської партій, і співголовою українського кокусу в Конгресі.

“Ми робимо своє і звертаємося як до президента Сполучених Штатів Джозефа Байдена, так і до президента України Володимира Зеленського, і до американської та української влади з відозвою про те, що треба зробити, щоб український і американський народ були сильні і успішні. Щоб наші країни були справжніми друзями і союзниками”, – підкреслив він.

Яценюк наголосив, що попри географічну віддаленість України від США – ми “дуже близько”: “Ми поділяємо ті самі проблеми. Мусимо вирішувати ті самі виклики, які стоять перед нашими народами. Дві сотні років тому Америка виборола свою незалежність і побудувала найсильнішу демократію в світі. Сім років тому Україна стала на захист своєї незалежності, своєї демократії, на захист своєї держави і громадян”.