Військовий експерт Роман Світан розглядає можливість того, що колишнього головнокомандувача Валерія Залужного теоретично можуть призначити прем’єр-міністром.

 «Справа не в Сирському, а в Залужному. Якщо Залужний після звільнення з військової служби буде призначений прем’єр-міністром, а для цього потрібно рішення Верховної Ради, то це буде позитивним моментом. Якщо його звільнили для того, щоб призначити прем’єр-міністром – тоді це логічний крок», — каже Світан.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Світан стверджує, що наразі такі зміни в складі військового керівництва є ризикованими.

 «Поки нова команда увійде в курс справ, а для цього потрібен час, ворог може нанести серйозний удар. А він однозначно цим скористається. Ми зараз, в період перезмінки, можемо втратити східний фронт. Коней на переправі не міняють, на переправі велика течія. Таких речей не роблять при виконанні бойових задач», — резюмує експерт.

 Водночас він вважає, що необхідно створити систему управління на рівні такої, яку зараз має Ізраїль.

 «От Ізраїль, я уже мільйон разів про це говорив, має найкращу систему державного управління. Саме в Ізраїлі, коли військовослужбовці завершують службу вони потрапляють у виконавчу політику. Військових, коли вони йдуть зі служби, треба ставити в виконавчу владу — це Кабінет Міністрів, система управління.»

Він запевняє, що Залужний міг би послужити хорошим прикладом для впровадження такої структури.

 «Залужний і його поплічники могли б демонструвати такий приклад, шляхом впровадження спеціальної програми, яка передбачала б перехід військових після завершення служби в армії до державної служби. Ця програма могла б включати навчання та підготовку для роботи в галузі державного управління. Такий підхід сприяв би побудові ефективної системи вертикальної влади, через яку пройшли б усі необхідні кадри.», — запевняє Світан