У ніч проти 21 квітня окупанти атакували Україну дронами-камікадзе. Повітряна тривога охопила всі області України.

Як повідомили у Повітряних Силах ЗСУ ворог застосував 12 БПЛА типу «Shahed -136». Вісім з них були знищені українськими захисниками.

У ЗСУ вважають, що росіяни “полювали” не просто на об’єкти критичної та стратегічної інфраструктури, а й, вочевидь, на сили протиповітряної оборони.

З такою заявою в ефірі телемарафону виступила керівник Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк. Вона підкреслила, що такий спосіб з “пошуку” засобів ППО для окупантів є дешевшим, аніж ракетами.

 Гуменюк пояснила, що росіяни не б’ють ракетами, адже їх залишилося не так багато, а тому доводиться економити. Окупанти нині атакують територію Україні лише іранськими “Шахідами”, адже вони набагато дешевші для втілення нової тактики ворога.

Окрім того, що росіяни націлилися на “пошук” засобів ППО, вони ще й почали використовувати різні напрямки для запуску дронів-камікадзе.

“Якщо минулі ночі вони атакували з напрямку Азовського моря, то зараз вони вишукують різні способи й намагаються атакувати більше з різних регіонів – з північного, північно-західного й північно-східного напрямку”, – підкреслила Гуменюк.

Хоча більшість дронів-камікадзе українські захисники збили, проте є влучання в об’єкт критичної інфраструктури на Вінниччині. Деталі інциденту Гуменюк не коментувала.

Ба більше, у ЗСУ наголосили, що окупанти почали використовувати за одну атаку меншу кількість “Шахідів”. На думку Гуменюк, це може свідчити про те, що росіяни вишукують нову ефективну для себе тактику. І навіть 10 – 15 БпЛА ворог використовує більш хвилеподібним способом.