Під час засідання тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовилися підписати рішення про створення “консультативної ради”. Представники Росії і підконтрольних їй бойовиків на Донбасі заявили про початок “прямого діалогу” України з бойовиками.

Про рішення створити таку “раду” повідомив учора Офіс президента. Там розповіли, що в засіданні ТКГ взяли участь керівник ОП Андрій Єрмак і заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак.

На Банковій також повідомили, що сторони домовилися “підписати рішення тристоронньої контактної групи для впровадження консультативної ради в складі політичної підгрупи ТКГ після консультацій із представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в нормандської форматі”.

Козак зробив заяву з цього приводу відразу після зустрічі в Мінську. За його словами, пропонується створити “діалоговий майданчик за участю представників нормандського формату – Німеччина, Росія, Україна, Франція, сторін конфлікту”.

“Такий механізм принципово попередньо узгоджено, і я дуже сподіваюся, що на наступному засіданні контактної групи – 25 березня приймемо остаточне рішення щодо механізму діалогу сторін”, – сказав Козак, додавши, що поки “більше говорити не треба, треба дбайливо ставитися до домовленостей”.

Про “прямий діалог із Києвом” також заявили бойовики терористичних організацій ДНР і ЛНР.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав , що консультативна рада – “це додатковий механізм, який покликаний підвищити ефективність роботи з пошуків шляхів вирішення проблеми Донбасу”.При цьому він не став відповідати на питання, хто буде вести переговори, пообіцявши, що “своєчасно вся інформація буде представлена”.

До слова, представник України в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання на Донбасі Леонід Кучма заявив після останнього засідання, що «без виконання безпекової складової мінських домовленостей суттєвого прогресу в ситуації на Донбасі бути не може».

«Жодні політичні зрушення неможливі без повного та всеосяжного припинення вогню, виведення збройних формувань та військової техніки, вирішення питання щодо встановлення контролю над українсько-російським кордоном», – цитує Кучму його речниця Дарка Оліфер.

«Особливо кричущим порушенням» українська сторона в ТКГ назвала події 18 лютого, коли відбулася «спроба НЗФ ОРДЛО влаштувати провокацію, здатну поставити під питання сам процес мирного врегулювання на Донбасі».

Українська сторона закликала Росію забезпечити режим припинення вогню, відкрити нові контрольні пункти в’їзду та виїзду на лінії зіткнення, звільнити утримуваних осіб, надати допуск представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста.