За розпорядженням варшавської прокуратури був затриманий польський підприємець Александер Д., якому пред’явлено звинувачення в обіцянці вручення незаконної матеріальної вигоди. Затримання відбулося в рамках справи колишнього глави “Укравтодору” Новака, якого підозрюють в корупції на 9 млн гривень.

Про це з посиланням на прес-секретаря Окружної прокуратури у Варшаві Олександру Скшіняж повідомляє “Польське радіо”.

“Затримання здійснено у рамках розслідування проти Славоміра Н. та інших підозрюваних. Александер Д. – це особа, яка представляє польську компанію, яка хотіла отримати контракт на будівництво і ремонт однієї з автодоріг в Україні. Після приводу в прокуратуру Александеру Д. пред’явлено звинувачення в обіцянці надання матеріальної вигоди у великій кількості Славомір Н. “, – розповіла представник прокуратури.

Екс-главу Держагентства автомобільних доріг України ( “Укравтодору”) в 2016-2019 роках Славоміра Новака затримали в зв’язку зі звинуваченнями в корупції разом з двома іншими чоловіками – підприємцем з Гданська, якого також заарештували, і екс-главою підрозділу спецназу GROM, який вийшов на свободу після внесення застави.

Слідчі з України вважають, що під час роботи в “Укравтодорі” Новак брав хабарі за замовлення на будівництво доріг. У корупційних схемах брали участь двоє інших чоловіків. Оскільки справа стосується осіб, пов’язаних з Польщею, до розслідування приєдналися польські правоохоронні органи.

20 липня о Польщі співробітники Центрального антикорупційного бюро затримали колишнього міністра транспорту Польщі, екс-главу Держслужби автодоріг України (Укравтодор) Славоміра Новака.

Крім Новака, затримали підприємця з Гданська і колишнього командира військової частини Сил спеціального призначення Польщі GROM Даріуша Завадка.

Прокурори НАБУ спільно з польськими колегами розслідують дії Новака в 2016-2019 роках, коли він використовував своє службове становище, щоб отримати неправомірну вигоду.

Під час слідства встановили, що ряд осіб створив злочинну організацію, яка розкрадала кошти міжнародних організацій, виділені на ремонт доріг в Україні.