Відтепер недоколега Валерія Залужного посол Росії у Великій Британії, Андрій Келін, заявив, що Сполучене Королівство фактично бере участь у війні в Україні. За даними Sky News, таку заяву дипломат зробив у програмі російського державного телеканалу. Раніше заступник голови Ради безпеки Російської Федерації, Дмитро Медведєв, погрожував Великій Британії війною. Отже, не дарма Валерія Федоровича відправили прямо у Британію — ця країна не тільки займає передові позиції щодо допомоги Україні, але і жахає Росію своїм вступом у війну, який цілком імовірно може статись. 

Келін зазначив, що Москва розглядає Велику Британію як сторону конфлікту через постачання озброєння Україні та обмін розвідувальною інформацією в режимі реального часу.

Як відомо, Лондон ще від початку повномасштабного вторгнення підтримує Україну. На початку цього року держави підписали історичну «Угоду про співпрацю у сфері безпеки».

Цього місяця стало відомо, що Велика Британія дозволила українській армії бити її зброєю по російській території. Москва одразу звинуватила Лондон в ескалації, пригрозивши ударами по «будь-яким військовим об’єктам і техніці Великої Британії» на території України та за її межами.

«Україна має таке право. Так само, як Росія завдає ударів по Україні, ви можете цілком зрозуміти, чому Україна відчуває потребу переконатися, що вона захищає себе», – заявляв міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон.

Нагадаємо, що також наприкінці квітня Велика Британія анонсувала передачу найбільшого в історії пакету військової допомоги Україні, і це все ще без допомоги Валерія Залужного, який от-от вже займе посаду та буде вимагати допомогу для нашої країни, щоб ми могли вибити ворога з української землі.