Навіть якщо РФ й нападе, українська армія готова влаштувати росіянам пекельну зустріч, а санкційна відповідь Заходу швидко поховає економіку РФ.

США проводять проти Росії одну з наймасштабніших інформаційних спецоперацій в історії. І це ми повинні чітко розуміти, коли чуємо про неминуче вторгнення, про це повідомив Єгор Чернєв нардеп, голова постійної делегації України у ПА НАТО у колонці LIGA.net.

Завдання цієї спецоперації лежать на поверхні:

1. Мобілізація країн НАТО і відновлення єдності Альянсу та Заходу в цілому.

2. Демонізація РФ у світі та створення їй стійкого токсичного образу.

3. Нанесення без війни якомога більших втрат для економіки РФ.

4. Розпалювання антивоєнних настроїв у самій Росії.

5. Деморалізація російської військової еліти через публічне викриття їхніх секретних матеріалів.

Для цього США хочуть змусити Путіна перестати гратися в гібридні війни та зробити остаточний вибір: або наважитися на широкомасштабне вторгнення, або остаточно відступити й замкнутися всередині власної країни. Разом з тим ці втрати є набагато меншими, ніж ті, яких ми могли б зазнати у випадку широкомасштабного військового вторгнення. І ці втрати ми можемо зменшити самі, припинивши паніку. Не треба панікувати навіть якщо Путін спробує вислизнути з американської пастки й все ж віддасть наказ про вторгнення, – повідомляє нардеп.

Україна перебуває у найсильнішій з 2014 року економічній, дипломатичній та військовій позиції, а підготовлений пакет санкцій ЄС та США є фактором стримування Росії від подальшої агресії та може завдати істотних збитків російській економіці, про це заявив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Зараз позиція України є найсильнішою за всі роки з 2014 року. З економічної, дипломатичної та військової точки зору. З нашої ініціативи та завдяки нашій роботі партнери в Європейському Союзі та Сполучених Штатах завершили формування санкційного пакету, – наголошує він.