В ході контрнаступальних операцій Збройні сили України формують необхідні умови для завершального етапу деокупації із залученням авіації, яку планують передати західні партнери.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

“Наступальні операції йдуть згідно з планом, який не передбачав наявність авіації. Нам нададуть винищувачі вже до другого етапу наступу після осінньо-зимового періоду. Наразі винищувачі й не планувалися”, – сказав Світан.

За його словами, західна авіація буде потрібна ЗСУ на наступному етапі контрнаступу, коли буде необхідність звільняти південний Крим і територію Донбасу, тому що в кримські гори йти без підтримки з повітря дуже ризиковано.

“Наразі стоїть завдання на першому етапі вийти на Азовське узбережжя. Судячи з динаміки та напряму просування Сил оборони України, ми, швидше за все, виходитимемо на території, що лежать між Бердянськом та Маріуполем. Це відбудеться до завершення нинішнього першого етапу наступу ЗСУ”, – зазначив експерт.

Російські окупанти у Криму бояться, що українці застосують по Кримському мосту ракети Storm Shadow. Тому на незаконній споруді вже з’явилися кутові відбивачі.

Окупанти стурбовані долею незаконного Кримського мосту, тож встановлюють на ньому примітивні кутові відбивачі.

Про це повідомляє рух “АТЕШ”.

Так, агенти “АТЕШ” повідомили про активність співробітників ФСБ на Кримському мосту. Російські фахівці, який пригнали з Москви, встановили на конструкцію кутові відбивачі, пофарбовані в сірий колір. Зазначається, що таким чином росіяни намагаються врятувати своє “надбання” від ракет Storm Shadow.

“Це знову підтверджує підготовку росією теракту на ЗАЕС і страх перед відповідними заходами за скоєний злочин”, – заявив “АТЕШ”.

До слова, на Таврійському напрямку продовжується просування сил оборони України вперед і звільнення територій, повідомив командувач оперативно-стратегічним угрупуванням військ “Таврія” Олександр Тарнавський.

“Воїни мають успіхи. Артилерійські підрозділи сил оборони Таврійського напрямку протягом доби виконали 1293 вогневих завдань. За останню добу втрати ворога вбитими і пораненими склали більше трьох рот”, – написав він у Telegram-каналі.

Крім того, знищено 47 одиниць військової техніки противника.

Окупанти не здогадуються, де буде головний прорив Збройних Сил України під час наступу на Бердянськ та Мелітополь, а тому постійно перекидають підрозділи на різні напрямки, розповів під час брифінгу спікер Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень.

“Незважаючи на тотальне мінування місцевості на півдні Запорізької області маємо ретельні плани продовження наступальних дій, ударні підрозділи продовжують закріплюватися на досягнутих рубежах. Проводять розмінування шляхів висунення. Є ефективна аеророзвідка місцевості. Завдаємо вогневого ураження артилерією по виявленим цілям противника. Здійснюємо заходи контрбатарейної боротьби. У готовності номер 1 продовжувати наступальні дії”, – зазначив він.

За його словами, сили оборони угруповання “Таврія” ведуть наступальні дії на Мелітопольському та Бердянському напрямках: “Що стосується поступального руху вперед на південь у напрямку Бердянська, то можемо сказати, що тут російські окупанти чинять потужний опір, вони перебувають у так званій активній обороні, зазнають значних втрат в особовому складі, озброєнні та техніці. Наші воїни закріплюються на досягнутих рубежах і тенденція така, що ми створюємо системний тиск нашими наступальними діями”.

“Саме за цими двома векторами є суттєвий прогрес. Ворог не знає і не здогадується, де може статися найбільший прорив. Він передислокує час від часу свої підрозділи, посилюючи ті чи інші напрямки. Намагається прорахувати наші дії, це створює певну хаотичність, чим ми і користуємося”, — додав Шершень.