Сполучені Штати Америки офіційно анонсували новий пакет безпекової допомоги для України обсягом 700 млн доларів.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

“Сьогодні вранці президент Байден анонсував великий новий пакет безпекової допомоги, щоб озброїти Україну додатковими спроможностями і передовою зброєю – саме тим, що українці зараз потребують, щоб захищатися від триваючої російської агресії. Це включає більш передові ракетні системи, які дозволять вражати ключові цілі на полі бою з більш далеких відстаней”, – сказав Ентоні Блінкен, не наводячи інших деталей.

З інформації, яка раніше потрапили у ЗМІ через джерела в адміністрації, відомо, що йдеться про пакет обсягом 700 млн доларів, який включає у тому числі високомобільні артилерійські ракетні системи (HIMARS), з політичною умовою, що їх не будуть використовувати для ударів по цілях у межах Росії.

Також у пакеті – радіолокаційні системи, більше ракет Javelin, протитанкове озброєння, гелікоптери, тактичні транспортні засоби та різні види боєприпасів.

Варто зазначити, що рішення США надати передові ракетні системи відображає пошук балансу між бажанням допомогти Україні боротися з масованими російськими артилерійськими обстрілами без надання озброєння, яке могло б дозволити Україні вразити цілі глибоко всередині Росії та спровокувати ескалацію війни.

За словами Байдена, нова партія озброєння “дасть можливість більш точно завдавати ударів по ключовим цілям на полі бою в Україні”.

Байден спробував пояснити, які цілі США в Україні, і обережно зауважив, що США не прагнуть безпосередньо вступати в контакт з Росією.

“Ми не прагнемо війни між НАТО і Росією. Як би я був не згоден з Путіним і не вважав його дії обурливими, Сполучені Штати не намагатимуться усунути його від влади в Москві”, – сказав Байден приблизно через два місяці після заяви у Варшаві, що Путін “не може залишатися при владі”.