Україна залишилася без Чорноморського флоту, тому завданням влади є посилення і відновлення кораблів на нових принципах для забезпечення безпеки регіону.

Про це в інтерв’ю заявив глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко. За його словами, навіть при мінімальних фінансових можливостях потрібно продовжувати роботу в Чорноморському регіоні.

“Це [відновлення флоту] дуже дорого. Але є альтернативні методи забезпечення нашої безпеки на цьому етапі. Ми не можемо будувати крейсери, можливо, вони нам і не потрібні щонайменше в якомусь найближчому майбутньому, але є інші методи відповіді агресору або захисту наших інтересів узбережжя”, – сказав він.

“Починаючи від ракетних засобів, які дозволять нам відповісти на можливу атаку і висадку десанту… продовжуючи москітним флотом, який ми можемо будувати, перехід від артилерійських катерів броньованих до ракетних масованих систем, а потім поступово відновлювати програму і корвети, і будувати фрегати, і все, що нам необхідно для того, щоб бачити, що відбувається насправді. Поліпшити взаємодію, обмін інформацією з країнами-членами альянсу. Це ті заходи, які можна вживати”, – пояснив Пристайко.

Що цікаво, за словами міністра, Росія ось-ось поверне українські військові кораблі, які вона захопила біля Керченської протоки в листопаді 2018 року.

“Ми зараз на фінальному етапі передачі цих кораблів. Вони будуть повернуті найближчим часом. Технічні питання обговорюються якраз військово-морським командуванням. Ми хочемо подивитися, в якому стані ці кораблі нам передані, чи залишилися на них, наприклад, відмітки від пострілів, які були зроблені по наших кораблях.

Щось мені підказує, що їх там не буде на цей момент, коли ми їх заберемо, – заявивив він.

Пристайко додав, що Україна чекає, коли Росія “назве точку координат, де ці кораблі будуть стояти, і час, коли ми можемо їх забрати”.

Крім того, міністр нагадав, що Україна не визнає виконання Росією рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо негайного звільнення українських моряків і кораблів.

За його словами, вони “мали бути повернені давно-давно без всякої видачі нами бажаних російською стороною”.

Як відомо, у вересні в Кремлі заявили, що Росія і Україна не обговорювали долю “затриманих” українських військових кораблів – буксира “Яни Капу” і катерів “Нікополь” і “Бердянськ”.

9 жовтня командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко заявив, що Росія не хоче повертати Україні кораблі, бо це є “прямим доказом російської агресії”.