Україна вже давно стала місцем тривоги і невідомо, що нас чекає завтра. Так, основним і важливим питаннями зараз є загострення конфлікту в Азовському морі. На сьогоднішній день ця ситуаціє є доволі неспокійною, також, припускають, що такі дії можуть перейти у фазу збройного загострення. А корінь цієї проблеми сягає часів сумнозвісного правління Леоніда Кучми.

Таку думку висловив народний депутат Верховної Ради трьох скликань, інженер-оптик, офіцер повітряно-десантних військ і розробник багатьох законів, що регулюють сферу нацбезпеки і оборони Георгій Манчуленко.

"Причина проблеми сягає часів правління Леоніда Кучми, коли були підписані угоди про українсько-російський державний кордон і спільне використання Азовського моря. У цих документах була закладена міна сповільненої дії, там зафіксовано, що історично – море належить двом державам. Це стало поступкою частки українського суверенітету. До цього Україна стояла на позиції, що адміністративний кордон між Росією і Україною на момент розпаду Радянського союзу стає державним кордоном між двома державами. За нормами міжнародного морського права фактично дві третини акваторії Азовського моря мали б відійти Україні".

Експерт зазначив, що багато чинних високопосадовців, які на той час були народними депутатами, голосували за Договір про українсько-російський державний кордон. Манчуленко впевнений, що це здача національного суверенітету і відповідає кримінальним діянням. А анексія Криму – це порушення всіх можливих домовленостей. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Нардеп впевнений, що домовлятися з Росією неварто, це прості обіцянки, які не виконувалися раніше і не будуть виковуватися в майбутньому. А от, через те, що сьогодні коїться на Азові, Кучма мав би сидіти у тюрмі.

"Домовлятися про щось з Росією, на мій погляд, це тільки собі шкодити. Хотів би нагадати, що Договір про спільне використання Азовського моря з'явився після сумнозвісної історії, пов'язаної з островом Тузла. Через три місяці після всесвітньої ганьби, з подачі Кучми відбулося підписання цього договору. Більшої ганьби і здачі національних інтересів навіть важко собі уявити. Існує протилежна думка, яка полягає в тому, що таким чином Леонід Кучма тоді попередив те, що сталося з Кримом кілька років тому.

Цими двома Договорами, про українсько-російський державний кордон і про спільне використання Азовського моря, Кучма довів до того, що в результаті Росія пішла на нас війною. За це Кучма мав би сидіти в тюрмі, а не ходити і розповідати, як він любить Україну і що нам робити далі".