Про те, чи можна вважати Лівобережну Херсонщину бастіоном окупантів висловився військовий оглядач Олександр Коваленко.

У липні, розглядаючи ситуацію російських окупантів на правому березі Херсонщини, констатував, що їхнє становище там суїцидально-патове. Адже вже в липні було зрозуміло, що на правому березі система управління передовими підрозділами РВВ давала збій, система забезпечення була не ефективною, що наштовхувало на думку про швидкий колапс угруповання. Так і сталося. Але щоб зрозуміти це російському командуванню знадобилося 4 місяці.

З іншого боку, лівобережжя кардинально відрізняється від правобережжя. Тут немає логістичної проблеми у вигляді зруйнованих мостів, та й Дніпро є природною перешкодою. Загалом, облаштовуй лінії оборони, будуй неприступний бастіон… чи? Все це тільки на перший погляд, а тому давайте пройдемося поетапно.

Лінії оборони.

Так, окупанти зараз облаштовують на лівобережжі лінії оборони, першу, другу, третю… Позиції для артилерії та інші споруди фортифікації. Але є у цьому глобальному облаштуванні оборони один серйозний нюанс. Практично весь лівий берег прострілюється ЗСУ. Після звільнення правобережжя тільки ствольна артилерія ЗСУ зможе створити буфер по лінії від Скадовська на Нижні Сірогози-Михайлівку-Токмак. Не кажучи вже про реактивну артилерію, яка в деяких випадках охоплюватиме навіть локацію Вірменська.

А якщо розмістити у Херсоні дуже цікаві зразки озброєнь, то тут уже й Кримський берег буде у зоні досяжності. Ну, як Кримський берег… практично 90% півострова перебуватиме у зоні поразки одного дуже цікавого типу озброєнь. А тому, на Лівому березі росіяни знайдуть не захищений притулок, а місце, де вони тимчасово терпітимуть. Терпіти поки що не втечуть у тимчасово окупований Крим, де знову ж таки почнуть терпіти за новою.

Логістика.

Найближчим часом загальна кількість підрозділів РВВ на лівобережній частині Херсонщини може становити 40 БТГр. Втеча з правого берега безпрецедентно наситить цей плацдарм біомасою, але чи буде від цього ефект? Нагадаю, що наразі через проблеми з Кримським мостом постачання Півдня ускладнене. А тому забезпечення лівобережного угруповання буде не на належному рівні і в якийсь момент буде порівнянно з можливостями системи забезпечення, яка була на провобережці. Є загальноприйнята хибна думка, що концентрація маси на невеликій ділянці ускладнює дії проти цієї маси. Насправді така концентрація спрощує процес анігіляції цієї маси.

Висновки?

Лівобережна Херсонщина буде місцем, де російські окупанти відчуватимуть нестачу МТО, система управління працюватиме неефективно, а третина цього плацдарму прострілюватиметься українською артилерією на ура, що стане наслідком регулярних втрат РІВ. Так, власне, лівобережжя для окупантів бастіон, або черговий плацдарм, який поставив їх у суїцидально-патову ситуацію, в якій вони терпітимуть, терпітимуть, терпітимуть… до наступного «непростого рішення», «жесту доброї волі», «передислокації», ну чи якось так. Відповідь очевидна.

Всьому свій час – підсумував експерт.