Сенатори США від обох партій хочуть найближчими тижнями ухвалити річний пакет допомоги Україні, розміром від 60 до 100 млрд доларів.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Сенатори від обох партій заявили виданню, що бачать більше сенсу в одному великому пакеті, аніж в кількох менших. Це, по-перше, «додасть Україні відчуття впевненості», а по-друге, це буде краще «з політичної точки зору».

Такий пакет можуть прийняти в період між 16 жовтня, коли Сенат повернеться з канікул, і 17 листопада – датою закінчення терміну дії поточного закону про тимчасові витрати.

Сенатори висловили обмежений оптимізм щодо прийняття пакета. Розмір його наразі ще обговорюється. Так, сенатор-республіканець Ліндсей Грем запропонував виділити 60-70 млрд доларів, тоді як сенатор-демократ Річард Блюменталь, сказав, що, на його думку, цифра має бути ближчою до 100 млрд доларів. При цьому останній заявив, що готовий піти на компроміс, якщо республіканці запропонують пакет в 60 млрд доларів.

Зазначимо, Головний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що перипетії навколо ухвалення бюджету в США, де немає допомоги Україні, посилюють невизначеність щодо майбутньої підтримки з боку Вашингтона.

Про це він повідомив у своєму блозі після візиту до України.

«Під час нашої місії в Україні надійшла новина про те, що, щоб уникнути так званого «закриття», Конгрес США прийняв двопартійний законопроєкт, який не включав підтримку України. Попри активну участь адміністрації Байдена, це посилює невизначеність щодо майбутньої підтримки цієї країни США. У короткостроковій перспективі ми не змогли компенсувати відсутність підтримки США, і ми сподіваємося, що наші друзі та союзники швидко знайдуть способи вийти з глухого кута», — написав Боррель.

Він додав, що якщо подібна ситуація триватиме у майбутньому, то це підвищить відповідальність Євросоюзу.

Дипломат заявив, що ЄС зміцнює оборонну співпрацю з Україною, а мир має бути встановлений лише на справедливих умовах Києва.