В Конгресі Сполучених Штатів Америки тривають дискусії щодо надання Україні винищувачів F-16. Частина членів Конгресу вважає, що Білий дім занадто переживає через можливу реакцію Російської Федерації.

Про це повідомляє американське видання The Washington Post.

Чимало конгресменів, як зазначає видання, критикують президента США Джозефа Байдена через його нерішучість у цьому питанні, яке нібито пояснюється стурбованістю про можливу ескалацію з боку господаря Кремля.

Втім, навіть частина представників правлячої Демократичної партії США у Конгресі не підтримує ідею надання Україні американських винищувачів, не кажучи вже про республіканців.

“Можливо, ми могли б доставити кілька готових F-16 в Україну протягом року, можливо, восьми місяців, якщо ми дійсно наполягатимемо на цьому. І це буде вдалим, зрозуміло? Тому що вам потрібно не просто навчити пілотів, ви повинні навчити механіків, ви повинні мати аеродроми, які можуть прийняти F-16, і ви повинні мати запасні частини, щоб змусити їх працювати. Тож ми розглянули це й визначили, що це нерозумне використання ресурсів, необхідних для перемоги в боротьбі”, — заявив конгресмен від штату Вашингтон Адам Сміт.

Раніше стало відомо, що у інтерв’ю Новини.LIVE конгресвумен Марсі Каптур заявила, що Сполучені Штати Америки можуть надати Україні такі бажані літаки F-16, але рішення про їх передачу буде прийняте лише в коаліції з Європейський Союзом.