Голова уряду Італії Маріо Драгі заявив у вівторок, що Італія зможе пережити повний збій постачання газу з РФ у короткостроковій перспективі, але це ускладнить італійцям наступні зими,  про це повідомляє агенція  Reuters.

Навіть якщо Москва скоротить постачання наступного тижня, наявних запасів газу та альтернативних потоків імпорту буде достатньо для покриття пікового попиту, особливо в умовах зниження попиту, зважаючи на погодні умови, сказав Драгі, виступаючи у парламенті.

“Однак за відсутності російських поставок ситуація на найближчі зими та навіть у найближчому майбутньому ризикує стати складнішою”, – зазначив прем’єр.

Драгі додав, що Італія працює над збільшенням обсягів постачання газу з інших країн-виробників газу, таких як Алжир та Азербайджан, а також над розширенням використання терміналів зрідженого природного газу.

Уряд готовий у разі потреби контролювати постачання газу в промисловість та енергетику та тимчасово використовувати існуючі вугільні та нафтові електростанції.

Шосту добу Україна бореться з російськими загарбниками – з 24 лютого ворожі війська обстрілюють та знищують ключові об’єкти інфраструктури, ракети потрапляють у житлові будинки. В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.