В Словаччині глава МЗС публічно облаяв Віктора Орбана. Він також заявив, що поставки зброї в Україну затягують конфлікт і відтягують мир, а найбільшим постачальником зброї в Україну є Росія.

В Facebook Растислав Качер глава МЗС Словаччини зазначив, що захоплюється патріотизмом українців і їхньою волелюбністю на тлі воєнних злочинів російської армії.

Міністр додав, що зустрічався сьогодні з українським колегою Дмитром Кулебою і побачив єдність членів ЄС у підтримці свободи і незалежності України, проте один член Євросоюзу, за його словами, “марить, що поставки зброї продовжують війну”.

Далі глава МЗС Словаччини вже безпосередньо процитував прем’єра Угорщини Віктора Орбана, який напередодні заявив, що війна в Україні – “конфлікт двох слов’янських держав”.

“Тобто, нехай росіяни швидко вбивають українців … Яка гидота. Як не по-християнськи. Святий Мартін Турський (народився в сучасній Угорщині) соромився б таких християн. В одному я згоден з цими карпатськими колабораціоністами російських агресорів. Поставки зброї в Україну затягують конфлікт і відтягують мир. Найбільшим постачальником зброї в Україну є Росія”, – написав Качер.

Міністр пригадав, як Путін постачав зброєю бойовикам у 2014 році, які захопили частину Донецької та Луганської областей і вторглися в Крим. Всіх прихильників “русского міра” Качер закликав переїжджати в Росію, “де вони будуть гнити в ізоляторах або в ГУЛАГу”.

Крім неонацистів в боротьбу за Путіна включився і Орбан, додав міністр:

“Я пишу ці рядки в поїзді з Брюсселя до Лондона. Словаччина є частиною Заходу. Сьогодні – також ЄС і НАТО. Ми є частиною розвиненого світу. Я не хочу, щоб ми “робили як Орбан” і вже точно не були на боці Путіна. Це було б нашою загибеллю. Для путінських колабораціоністів, для всіх, хто хоче миру ціною руйнування України, у мене тільки одне послання: Йдіть вслід за кораблем!”.

З початку повномасштабного вторгнення уряд Угорщини на чолі з Віктором Орбаном робив неодноразові випади в бік України, граючи в інтересах Москви.

На тлі чого Растислав Качер послав Орбана?

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що санкції ЄС проти Москви та допомога Києву призвели до ескалації у війні РФ проти України. Про це він сказав під звернення до нації під гаслом «Мир і безпека»,

Орбан зазначив, що ЄС «роздмухував вогонь війни», коли запровадив санкції проти Росії та надав Україні гроші та зброю, замість того, аби шукати мирних переговорів.

«Коли Росія почала атаку, Захід не ізолював конфлікт, а підняв його на загальноєвропейський рівень. Війна в Україні – це не конфлікт між арміями добра і зла, а між двома слов’янськими країнами, які воюють одна проти одної. Це їхня війна, а не наша», – сказав Орбан.

Угорські офіційні особи також потрапляли в міжнародні скандали, публічно демонструючи територіальні претензії до своїх сусідів, зокрема – до України.

Також прем’єр назвав Угорщину частиною західного світу, але підкреслив, що Будапешт не припинить відносини з РФ, бо це суперечить національним інтересам.

«Ми підтримуємо наші економічні відносини з Росією, і фактично ми рекомендуємо всьому західному світу робити те ж саме, тому що без відносин не буде ні припинення вогню, ні мирних переговорів», – додав він.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виявився єдиним, хто не привітав президента України Володимира Зеленського під час його прибуття на саміт лідерів. Про це свідчить відео, де Віктор Орбан демонстративно сидить, в той час як інші керівники країн ЄС йдуть привітатися з президентом України.

Раніше Віктор Орбан вчергове відзначився гучними антиукраїнськими заявами. Він сказав, що на заході його країна межує з німецькомовними, а на сході – з росіянами, «забувши» про Україну.