Ворожі війська ще з жовтня 2022 року почали готуватися до оборонних боїв проти ЗСУ, розпочавши облаштування оборонної лінії по всьому фронту.  

Військовий експерт Роман Світан сильно сумнівається, що російським військам буде під силу охопити всю лінію фронту на Південному напрямку. Про це він повідомив у розмові з українськими журналістами.  
 
За словами експерта, зараз в Україні перебуває близько 400 тисяч російських військовослужбовців. Близько 150 тисяч перебуває вздовж усієї лінії фронту, яка має протяжність понад 500 км і глибину до 100 км. Такої кількості окупантів занадто мало, щоб вести ефективні оборонні бої.  

Вороги звели від двох до трьох оборонних ліній, однак першу лінію оборони ЗСУ під час контрнаступу зметуть дуже швидко зі свого шляху. А ось до самого Азовського моря в окупантів є точкові лінії оборони, однак навіть вони не зможуть повністю затримати або зупинити просування ЗСУ, вважає експерт.  

За словами Світана, на сьогоднішній день немає таких методів, які дають можливість утримати силою лінію фронту протяжністю у 500 км. 
 
При цьому експерт не виключає, що контрнаступ почнеться найближчим часом. Ворог просто може використовувати частину своєї армії як буфер, щоб дати решті сил відступити на територію окупованого Криму або Донбасу.  

При цьому військовий експерт Олег Жданов прокоментував паніку, яка вже почалася серед російських воєнних кореспондентів. 

“Позавчора російські воєнкори почали писати вже про нібито початок нашого контрнаступу. Мовляв, усе! Українські війська почали висуватися з Харкова! Вони перелякано писали, що йдуть цілі колони танків, САУ, РСЗВ. А вже вчора їх риторика змінилася. Пишуть, що вони помилилися, і ніхто нікуди вже не йде. Так от – у них вже істерика! І це дуже добре для нас. Я би радив дослухатися до нашого президента, який попросив усіх ще “трішки зачекати”. Думаю, це потрібно для того, щоб надійшли всі ті види озброєння, які ми очікуємо і котрі нам необхідні для контрнаступу. Один із варіантів його ймовірного початку – це друга половина або кінець травня”, –зазначає Олег Жданов. 

Експерт погоджується з тим, що росіяни можуть хитрувати і намагатися зірвати нам контрнаступ. Вони можуть просто здати якусь ділянку фронту, показати, що все – ми відходимо, вдати, що фронт валиться. Ми кинемо туди війська, а утримаємо підступний фланговий удар. 

“Зараз почнеться найцікавіше. Росіяни будуть нас провокувати, аби збити контрнаступ. Ворог може вдатися до хитрощів. Що я маю на увазі? Росіяни можуть навіть поступитися якимось позиціями аби спровокувати наших військових до необдуманих та емоційних дій, мовляв, ви маєте успіх, давайте його розвивайте. За їхнім задумом, наші військові повинні зірватися і побігти наступати, де вони дали нам можливість трішки просунутися. А потім це виявиться пасткою. І по нас просто вдарять із флангів. Тому варто бути обережними. Таких провокацій від ворога слід очікувати саме зараз. Їх буде дуже багато з боку окупантів. Ціль одна – спровокувати достроковий початок контрнаступальних дій ЗСУ. Але найголовніше, що наш Генштаб це бачить і розуміє”, – додає Олег Жданов. 

Якщо говорити про поточну ситуацію – експерт зауважує, що успіхи ЗСУ відбуваються за рахунок того, що до цього району перекинули 3-тю окрему штурмову бригаду як резерв. 

“Підкреслю, це штурмова бригада! Воїни, які проходили навчання із західними інструкторами – вони воюють зовсім по-іншому. Росіяни не просто не вміють так воювати, вони навіть не знають ті методики, за якими воюють наші штурмовики. Тому ми і маємо на цій ділянці частковий успіх. Наші воїни просунулися на південному сході – це велика ділянка площею 3 на 2,5 кілометра, а на північному сході є невеличкий успіх, нашим хлопцям вдалося відсунути російські війська від траси в районі від Бахмута до Хромового”, – розповідає  Жданов.