Позиція німецького уряду, який досі відкидав заклики до Берліна передати Києву німецькі танки Leopard 2, не змінилася попри те, що Лондон планує поставити в Україну танки британського виробництва Challenger 2.

Про це розповів речник німецького уряду Штеффен Гебештрайт.

«Зараз ситуація не змінилася через крок, про який оголосив британський уряд», — заявив речник Штеффен Хебештрайт на прес-конференції в Берліні.

Він додав, що, як раніше заявляв, йому невідомо про будь-які офіційні запити країн-партнерів щодо спільної поставки танків Leopard українській армії.

На умовах анонімності двоє німецьких чиновників заявили, що позиція Шольца сильно залежить від президента США Джо Байдена, з яким канцлер уже тісно координував свої дії, коли минулого тижня опублікував спільну заяву, в якій оголосив про спільну поставку в Україну німецьких і американських бойових машин піхоти.

На передвиборчому мітингу в Берліні в понеділок Шольц наголосив на важливості обговорення поставок зброї з президентом США, сказавши, що постачання танків в Україну необхідно обговорювати “разом з друзями та союзниками, а особливо з нашим трансатлантичним партнером, зі Сполученими Штатами Америки”. 

Гебештрайт заявив у середу, що рішення Шольца і Байдена минулого тижня ознаменувало “якісно новий крок” у підтримці України, і підкреслив, що союзникам потрібно буде побачити на цьому шляху, які додаткові кроки можна зробити в “міжнародній координації”.

Тим не менш, британські плани, які, як очікується, будуть офіційно оголошені на зустрічі західних оборонних чиновників на військовій базі Рамштайн у Німеччині 20 січня, ймовірно, посилять тиск на Шольца, оскільки Сполучене Королівство стане першою країною, яка постачатиме українській армії сучасні бойові танки західного виробництва.

Додамо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив німецькому громадському мовнику ARD, що він переконаний, що Німеччина рано чи пізно погодиться відправити Leopards.

 «Навіть якщо у Німеччини є певні раціональні аргументи не робити цього, Німеччина все одно зробить це пізніше», – сказав Кулеба.

«Ми вже бачили це з самохідними гаубицями, з системою протиповітряної оборони IRIS-T і зовсім недавно з системами ППО Marders і Patriot».

Кулеба додав: «Це завжди схожа схема: спочатку кажуть «ні», потім люто захищають своє рішення, а в кінці кажуть «так». Ми все ще намагаємося зрозуміти, чому німецький уряд робить це з собою».

Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн, голова комітету з питань оборони німецького парламенту та депутат від партії Шольца по ліберальній коаліції, також закликала Шольца слідувати британським планам і перестати відмовлятися від відправки важких танків.

«Після Мардера має піти Leopard, щоб Україна могла успішно захиститися від жорстокої російської агресивної війни», — сказав Штрак-Ціммерманн.

«Німеччина повинна нарешті вийти стратегічно на випередження і не повинна завжди реагувати лише тоді, коли ситуація в Україні погіршується».

Варто зазначити, що Польща запропонувала, щоб танки Leopard німецького виробництва могли бути поставлені Україні через більш широкий альянс європейських країн. Для цього Берлін повинен дати згоду на реекспорт зброї німецького виробництва.

Великою перешкодою для цих передач є те, що Берлін повинен дати зелене світло на реекспорт зброї німецького виробництва.

Тож судячи з усього, Україна і далі буде чекати поставки німецьких Leopard для нашої армії. Віримо, що світові лідери перестануть шукати відмовки та нарешті повністю зрозуміють, що ворога потрібно знищити терміново.