Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, з рішучістю висловився проти ідеї відмови від частки українських земель задля досягнення мирного порозуміння з Російською Федерацією.

Під час його промови, проголошеної на платформі в Міжнародному університеті імені Менендеса Пелайо в іспанському місті Сантандер, Кулеба підняв питання щодо важливості міжнародної підтримки, яку Україна отримує у відповідь на виклики, пов’язані з російською агресією. З його точки зору, ця глобальна підтримка стала можливою, тому що країни-члени міжнародної спільноти добре вивчили уроки минулого і бажають запобігти повторенню історичних помилок.

Кулеба також настійливо попередив про необхідність уникати паралелей між сучасним становищем України і Московським мирним договором 1940 року, у рамках якого Фінляндія була змушена передати частину своїх територій Радянському Союзу. 

Кулеба додав, що переживши вторгнення, здобувши перемоги» в різних битвах і заручившись підтримкою, Україна «має всі шанси отримати інші мирні умови», ніж це було внаслідок радянсько-фінської, російсько-грузинської війни в 2008 році чи анексії Криму Росією в 2014 році.

Він знову наголосив, що з досвідом резистенції, здобутками на фронті та зовнішньою підтримкою Україна має незаперечний потенціал для досягнення справедливих і довгострокових мирних угод.

Тема територіальних відступок в рамках членства України в НАТО не раз висувалася на загальної уваги, і особливо гучною стала після заяви представника НАТО. Однак пізніше цей коментар було визнано «взятим з контексту», і було зроблено спроби заспокоїти обурених цією заявою.