На сьогодні Росія у війні проти України задіяла 85% усього, що входить до оперативного складу її збройних сил. Це велика проблема для РФ, тому окупанти на окремих ділянках відправляють у наступ свої війська без підтримки бронетехніки.

Так військовий експерт Олег Жданов прокоментував дані американських ЗМІ про те, що Росія у війні проти України використовує 85% своєї боєздатної армії.

Про це експерт розповів в інтерв’ю ТСН.ua.

“Це означає – все, що входить до оперативного складу збройних сил РФ, фактично на 85% задіяно в цій війні. Тобто запас техніки і озброєння, який залишився там у військових частинах, в паркових зонах, залишився усього-на-всього в розмірі не більше 15%. Далі треба або розкривати запаси, що вони намагаються робити, але там технічний стан дуже поганий. Ну, і те озброєння, яке залишилося в частинах, його технічний стан не набагато кращий, ніж того, яке перебуває на зберіганні”, – пояснив Жданов.

“Тому в РФ сьогодні виникає величезна проблема в плані – вони навіть на окремих ділянках відправляють в наступ свої війська без підтримки бронетехніки. Економлять бронетехніку для того, щоб відбивати наші контратаки, а в наступ пускають піхоту без броні”, – повідомив військовий експерт.

Він також підтвердив, що Росія вже почала залучати до війни пілотів цивільної авіації, проте не на бойових літаках.

“Так, справді є така інформація, що військово-транспортні літаки пілотують цивільні пілоти для перекидання військ і техніки, озброєння з території РФ, принаймні до Білорусі. От там були цивільні екіпажі на військово-транспортних літаках”, – сказав Жданов.

Експерт прокоментував інформацію від радника керівника Офісу президента Олексія Арестовича про те, що Росія вже втратила п’ять із десяти загальновійськових армій у війні проти України.

“Це умовні армії по кількості безповоротних або санітарних втрат, яких зазнала РФ. Ця цифра така, я б сказав, віртуальна. Тому що ми от обліковуємо 40 тис. втрат на сьогодні – це вбитими. За звичайним розрахунком, беремо 1:3 – ще 120 тис. пораненими. В підсумку – 160 тис. Так, можна сказати, що це десь приблизно 5 армій. І з таким розрахунком можна сказати, що фактично половину оперативного складу збройних сил РФ на сьогодні ми перемололи на території України”, – розповів Жданов.

Варто зазначити, Збройні сили України вже не мають дефіциту в снарядах. Вони мають достатній обсяг для тієї кількості зброї, яка існує. 

Про це військовий експерт Сергій Грабський розповів 26 липня  в ефірі телеканалу “FreeДом”.

“Я хочу звернути увагу, що такого поняття, як дефіцит з боєприпасами, який ми відчували у травні, ми вже не відчуваємо, тому що головний калібр – калібр 155 мм є у достатніх обсягах для тієї кількості зброї, яка існує. Я не говорю, що дефіциту немає, але для цього обсягу вже все є. Далі ми маємо понад десяток систем залпового вогню, і, зокрема, HIMARS”, – зазначив він.

За словами експерта, HIMARS сьогодні все більше і більше завдають ударів, які значною мірою впливають на логістику та управління окупаційних військ,

“І це вже привід до того, що незважаючи на декларацію про закінчення так званої оперативної паузи, противник за останній тиждень не досяг чогось суттєвого на основному фронті – на Донбаському напрямку. Так, були невеликі поступи колишньої Світлодарської дуги, противник зайшов на Вуглегірську ГЕС, але далі не просунувся, тобто попри відчайдушні спроби – наступу немає. І на цьому власне все, на інших напрямках ми не бачимо активного поступу супротивника. А на Херсонському напрямку ми бачимо, що противник відчайдушно обороняється, намагаючись тримати стискання на своїй позиції, ще рано говорити про контрнаступ, стискання на своїх позиціях українських військ. Цим і пояснюється та якісна зміна, яка сталася внаслідок постачання західного озброєння”, – резюмував Грабський.