На тлі загострення конфлікту в Азово-Чорноморському регіоні країни-члени НАТО повинні прийняти рішення заблокувати доступ в свої порти судів, які виходять з чорноморських і азовських портів РФ.

Про це на каналі ZIK заявив Анатолій Гриценко.

"Я не очікую від НАТО проривного рішення в плані направлення декількох ескадр, такого явно не буде. Але поетапно може бути, коли країни-члени НАТО вирішать заблокувати доступ в свої порти суден, які виходять з чорноморських або азовських портів РФ", – сказав він.

Гриценко додав, що блокування портів економічно вдарить по Україні, яка втрачає приблизно $ 2 млрд., але страждають і інші країни, бо не отримують товари.

"Тут буде реакція світової спільноти. Сподіваюся більше, ніж проста стурбованість. Зараз проводяться консультації. Серед можливих дій є такі, які боляче вдарять по Росії", – говорить Гриценко.

Він додав, що серед представників держав, з якими йому довелося спілкуватися, розглядається варіант дзеркальної відповіді, щоб поставити Росію в рамки. Тобто, якщо РФ буде забороняти вихід з портів і займатися піратством, може бути заблокований доступ її судів в порти відповідних держав.

Голова "Громадянської позиції" також підкреслив, що позитивним сигналом є те, що після захоплення українських кораблів і моряків дії Росії солідарно засудили практично всі: "Бо безпеку судноплавства в третьому тисячолітті – не те, що може бути толерантним з піратством і варварством".

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Нагадаємо, днями Анатолій Гриценко обговорив з послом США в Україні Марі Йованович і заступником помічника Держсекретаря США у справах Євразії Джорджем Кентом питання безпеки судноплавства в Азово-Чорноморському регіоні.

Окрім того, раніше Гриценко привітав українських військовослужбовців із 27 річницею Збройних сил України.

"Наша армія виковувалася в боях, вона стала сильнішою. На фронті народилася когорта справжніх воїнів, офіцерів і солдат, і зараз важливо створити умови, щоб вони не пішли – залишилися в армії. Щоб своїм досвідом і прикладом підняли армію на якісно новий рівень – і наша країна жила в мирі й безпеці", – написав А.Гриценко у Фейсбук у четвер.

"Сил вам і витримки, українські воїни! Тим, хто на фронті насамперед. Тим, хто в тилу. Тим, хто звільнився і проходить зараз часом не менш складні, ніж на фронті, іспити в цивільному житті. Зі святом вас!", – додав політик.