З вимогою провести перевірки постачальників енергоресурсів на місцях і виправити ситуацію із встановленням тарифів, вищих за прогнозовані, звертатиметься Прем’єр-міністр Володимир Гройсман до Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Стурбованість глави уряду спричинено непоодинокими випадками отримання громадянами квитанцій з непомірними й необґрунтованими цифрами сплати за газ.

«Звертаюся до громадян: платіть лише за фактично спожитий газ за ціною 8,55 гривні за кубометр. Усе інше — шахрайство з боку постачальників, — сказав Володимир Гройсман під час традиційної п’ятничної «Години запитань до уряду» у Верховній Раді. — Треба підтримати НКРЕКП з точки зору контролю і штрафувати облгази… Вони виходять за межі своїх повноважень, а люди страждають.. Облгазам слід вжарити по перше число. Вони монополісти, просто вже сіли всім на шию і звісили ноги. Вони повинні за це платити величезні штрафи, якщо знущаються над людьми».

Володимир Гройсман ініціював створення спеціальної робочої групи з перевірки облгазів: «Зробимо групу і почнемо їх приводити до тями».

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Проте незважаючи на слова Гройсмана, ціна 8,55, і так є надмірно великою для більшості українських сімей. Коментатори зазначають, що  думати потрібно над зменшеннями цін, а не на боротьбі зі своїми ж чиновниками та структурами. Адже зарах, облгази придумали новий спосіб заробити на українцях – їм почали нараховувати «ненормовані куби», посилаючись на погоду і наказ Міненерго 15-річної давності.

Окрім того, українці вже з жовтня отримують платіжки за газ за завищеними тарифами, в середньому на 5-7%. Страшно уявити, що буде зимою.

«Українці отримують платіжки за газ за завищеними тарифами, в середньому на 5-7%. Облгази стверджують, що вони діють в правовому полі, «Нафтогаз», в свою чергу, збирається судитися з Нацкомісією з регулювання тарифів. Це в черговий раз свідчить про те, що в українській тарифній системі і системі захисту споживачів розум відсутній. Зруйновано все, що можна. Облгази знайшли норму 2004 року і посилаються на неї, щоб покрити свої збитки. За фактом, вони продовжать виставляти рахунки, хоча «Нафтогаз» каже, що поки не потрібно нічого платити. Він оголосив війну облгазам і хоче їх довести до банкрутства разом з Нацкомісією. «Нафтогаз» навмисно заганяє облгази в збитки », – сказав А. Кучеренко. Тобто по суті структури воюють між собою, а страждають Українці. Можливо пану Гройсману потрібно спочатку розібратись з цим?