З початку агресії росії у 2014 році українські добровольці налагоджували контакти і співдію з усіма державними силовими структурами, бо розуміли, що тільки в єдності – сила і запорука Перемоги, пише Дмитро Ярош на своїй сторінці в Фейсбук.

Не була виключенням і СБУ. Без применшення, сотні спільних операцій по нейтралізації ворога на лінії фронту, у ворожому і нашому тилу. У таких акціях народилось бойове братство, яке неможливо знищити політичними інтригами або тими чи іншими призначеннями та окремими кадровими змінами.

З початку широкомасштабного вторгнення московськоі орди роль Служби Безпеки України в обороні держави виросла в рази… І, звичайно ж, для мене далеко не все одно як діє державна силова структура у цих умовах…

Тому я позитивно сприйняв новину про призначення Голови СБУ бригадного генерала Василя Малюка.

Познайомившись після початку «великої війни», нам з ним вдалось налагодити живий контакт, швидко та оперативно вирішувати питання пов’язані, знову ж, з протидією ворожій агентурі та різній антиукраїнській нечисті.

Безумовно, проблем у Служби вистачає… Як на мене, вона потребує негайного радикального реформування та кадрового очищення від пристосуванців та випадкових людей. І тут у пана Василя роботи буде багато…

Пане генерале, вітаю з високим і відповідальним призначенням та бажаю сил і наснаги у служінні українській нації та державі! Разом переможемо!

Зазначимо, що звільнення очільника Служби безпеки України Івана Баканова може закінчитися кримінальною справою проти нього.

Таку думку в ефірі Еспресо висловив військовий експерт Українського інституту майбутнього та ексспівробітник СБУ Іван Ступак.

“Я думаю, президент дозрів. Він тривалий час відкидався від тієї інформації, яка до нього доходила з різних джерел щодо діяльності СБУ. Було багато претензій – ми не можемо сказати, що відомство працювало ідеально”, – сказав він.

Ступак додав, що на адресу СБУ було багато нарікань, а коли почалась повномасштабна війна – їх з’явилось в рази більше.

“Це змусило президента реагувати. Чинний працівник СБУ Наумов в Сербії затриманий з купою грошей і ситуація з керівником СБУ по Криму. Я дійсно, ще не бачив, щоб керівника такого рівня (Баканова, – ред.)  звільняли так офіційно з таким формулюванням – за порушення, що спричинило тяжкі наслідки. Не по-тихому звільнили, а дуже серйозно”, – зазначив експерт.

На його думку, будуть наслідки цього звільнення в правовому плані.

“Я бачу, що звільнення просто не буде, якщо б був би просто указ про звільнення – це була б окрема справа. Зараз, якщо в указі президента вказана така стаття – я бачу перспективу кримінального провадження щодо персонально пана Баканова. Подивимось, як ДБР буде розглядати ці матеріали. Звільненням просто не обмежиться. Думаю, будуть правові наслідки з розслідуванням, обшуками”, – підсумував Ступак.

На думку українського політолога, керівника політико-правових програм ГО “Український Центр суспільного розвитку” Ігоря Рейтеровича, відсторонення голови СБУ Івана Баканова було відповіддю на запит суспільства та міжнародної спільноти.

“І з боку громадянського суспільства, і з боку військових безпосередньо, і з боку представників експертної спільноти, існував певний запит на зняття очільника СБУ, бо до нього накопичилося дуже багато питань Я думаю, що десь звучали подібні заяви (непублічні – ред)наших західних партнерів. Оскільки ми бачимо, що, наприклад, Головне управління розвідки і військова контррозвідка – вони якось намагались на себе перетягнути деякі повноваження, які раніше належали СБУ, через те, що у них просто не було довіри до тих людей, які там працювали, і, можливо, організувати нормальну роботу”, – зазначив експерт.