Стовпами сучасної артилерії є максимальна автоматизація, цифрові розробки для артрозвідки і автоматизованих систем управління вогнем, а також засоби контрбатарейної боротьби.

По це заявив начальник Головного управління ракетних військ і артилерії і безпілотних систем Генштабу ЗСУ бригадний генерал Сергій Баранов.

Він підкреслив, що українські військові відкривають вогонь по російській артилерії завчасно, ще до того, як окупант буде готовий до застосування артилерії. При цьому українські системи б’ють на більшу відстань, ніж російська.

«Завдяки західним високоточним ракетно-артилерійським системам ми скомбінували і створили далекобійний «вогневий кулак», який б’є настільки потужно, що ворог вже не має можливості вести з нами дієву контрбатарейну боротьбу», — підкреслив український генерал.

За його словами, успіх в цьому досягається завдяки навченості бійців і застосуванню нового програмного забезпечення разом з автоматизованою системою управління вогнем. Також офіцер повідомив, що іноді до 90% вогневого ураження сил і засобів противника припадає на ракетні війська і артилерію.

«Українським військовим постійно потрібно придумувати нові способи і методи вогневого ураження, а також удосконалювати зброю і навички. Серед важливих завдань українських військових — завдавати ураження так, щоб не шкодити не військовим об’єктам», — додав Баранов.

Варто додати, що у Донецькій області тривають бої по всій лінії фронту. Українська артилерія на Соледарському напрямку виконує своє завдання — підтримує просування піхоти.

Війська противника застосовують міномети, артилерію та авіацію.

“Ну, ці два дні дуже напружено, там трохи далі від нас сильно накривають. Ну, і ми працюємо, можна сказати, з вечора, з 12-ї, і до зараз. Ми працюємо більше по піхоті, живій силі, ну, і по мінометах, які працюють по нашій піхоті. Ми її прикриваємо, даємо можливість сховатися”, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Ярема”.

Вогонь по російських військах українські артилеристи відкривають після отримання точних координат. Кажуть, на відміну від противника, намагаються завдати точкового та якісного удару.

“Відсотків 90 часу очікуємо: то очікуємо на роботу, то очікуємо, як їдемо додому, зустріч із сім’єю очікуємо”, — каже військовослужбовець ЗСУ Валентин.

У пріоритеті українських артилеристів швидко провести атаку і, поки російські окупанти не визначили їхні координати, змінити свої позиції. За обстановкою й пересуванням противника постійно ведуть спостереження безпілотниками.

“Наше завдання — відсікти ворога, не дати йому просунутися, взагалі рухатися. Наприклад, починає рухатися машина або противник починає штурмувати, ми закидаємо туди кілька снарядів, і вщухають їхні дії”, — зазначив військовослужбовець ЗСУ на позивний “Фізрук”.

Крім того, російські окупанти застосовують тактику випаленої землі, знищуючи все вздовж лінії фронту. Але українські артилеристи знаходять у собі сили продовжувати боротьбу за свою рідну землю.

Також підкреслимо, що вже цієї осені ЗСУ зможуть перевершити ЗС РФ за кількістю артилерійських пострілів.

Такого висновку дійшов OSINT-дослідник під ніком HerrDr8, про що поділився у себе в Twitter.

Він проаналізував різні оцінки інтенсивності артилерійського вогню. Згідно з опублікованою ним інфографікою, РФ почала повномасштабне вторгнення з 20 мільйонами снарядів на складах. Крім того, вона підвищила виробництво до 1,5 мільйона на рік, маючи на меті вийти до показників у 2 мільйони снарядів на рік. Однак більша частина запасів снарядів уже витрачена. Ба більше, навіть якщо Москві вдасться досягти зазначених показників виробництва боєприпасів, то ЗС РФ не зможуть підтримувати таку саму щільність вогню, як це було раніше.

Виходячи з висновків, можна припустити, що вже до кінця поточного року ЗС РФ будуть вистрілювати тільки 7000 снарядів на день. Це в 9 разів менше, ніж на початку повномасштабного вторгнення.