Українські війська були готові перемолоти росіян на херсонському напрямку, але окупанти вирішили втекти з поля бою. Тепер частину потенціалу, який призначався для південного напрямку, відправлять на Донбас. Про це сьогодні, 14 листопада, розповів військовий льотчик-інструктор Роман Світан в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Вони пішли, втекли, але наш потенціал лишився. Потенціал – це кількість боєприпасів, техніки, авіації та живої сили, яка може виконати штурмові завдання. Частина цього потенціалу зараз повністю буде перекинута в район Донбасу і прикриє тили наших військовослужбовців, які в цьому місці приймають цю біду російську”, — зазначив експерт.

Світан підкреслив, що російські загарбники “все одно приймуть свою порцію подарунків наших натівських друзів”.

“Все те, що росіянам призначалося на правому березі на херсонському напрямку, ми зараз зустрінемо на донецькому напрямку”, — додав гість студії.
Раніше вже зазначалось також, для росіян Мелітополь, який розташований на півдні Запорізької області – глибокий тил, ворог очікує на підхід до нього українських Збройних сил.

“Саме собою місто — це глибокий тил, приблизно до 100 кілометрів до лінії фронту, залежно від точок. І в принципі, проводячи там заходи щодо посилення міста, вони готуються до того, що наші війська вийдуть на Мелітополь. Для того, щоб нам вийти на Мелітополь, нам треба пробити лінію фронту в районі Оріхове, далі вийти на Пологи та з Оріхово на Токмак. Тобто це цілий процес, це приблизно два танкові переходи — не так це все просто. І, природно, є ще рух з-під Гуляйполя, а також через Пологи у бік Мелітополя, це один практично кидок. Росіяни чудово це розуміють, бо зміцнюють Мелітополь уже. Вони готуються обороняти це місто”, — розповів гість ефіру.

Щоб прикрити це місто, окупанти прикривають вхід через Перекоп до Криму, додав Світан.