Генеральна прокуратура завершила експертизи у справі про розстріли активістів на Евромайдане. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За його словами, процес слідства буде остаточно завершений на початку 2019 року.

«Ми завершили експертизу у справі осіб, які віддавали накази (за версією слідства) розстріляти мирний Майдан. На початку наступного року ми завершимо наслідок, зможемо пред'явити суспільству, підозрюваним, а пізніше і обвинуваченим, докази того, що саме Янукович, Захарченко, Якименко, Шуляк, відповідно, президент, керівник СБУ, МВС, Внутрішніх військ та їх підлеглі віддали злочинні накази, через які на Майдані загинули більше 100 осіб », – заявив Луценко.

Тривалість слідчого процесу він пояснив тим, що причетні до розстрілів встигли знищити більшу частину даних перед втечею в Росію. В результаті слідчим довелося опитати тисячі людей і по крупицях відновлювати факти, докази, проводити експертизу.

Одночасно стало відомо, що Генеральна прокуратура направила до суду обвинувальний акт проти колишнього заступника начальника одного з районних управлінь міліції Києва та оперуповноваженого цього підрозділу за звинуваченням у побитті студента під час подій Революції гідності на Майдані 2014 року. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Інцидент стався на столичному Подолі в січні 2014 року. Дії правоохоронців були кваліфіковані за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384, ст. 340 КК України ( «Перевищення влади за попередньою змовою групою осіб, службове підроблення, дачу завідомо неправдивих свідчень і незаконне перешкоджання організації, проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій»).

У листопаді 2018 року в Києві був затриманий колишній офіцер Внутрішніх військ, який, за версією прокуратури, брав безпосередню участь в розстрілі «евромайданівців» 20 лютого 2014 року. На допиті він визнав, що вів стрілянину з вікон Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, раніше Луценко обіцяв, що процес у справі про розстріл євромайдан буде розпочато відразу ж після завершення процесу по справі про держзраді екс-президента Віктора Януковича.