Колишній посол Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст вважає, що вже через 2-3 місяці США нададуть Україні зброю і оголосять нові санкції проти Росії.

Гербст переконаний, що вже через кілька тижнів США дадуть значно сильнішу відповідь на агресію Росії проти українських ВМС в Керченській протоці, ніж до цього, повідомляє "Радіо Свобода".

"Уже через 2-3 місяці ми побачимо, що США дають зброю Києву і оголосять про нові санкції проти Росії у зв'язку з цією агресією. Думаю, протягом найближчих восьми-десяти, максимум дванадцяти тижнів з'явиться ця набагато сильніша відповідь США. І, крім санкцій, це буде військова допомога Україні ", – заявив екс-посол.

Він додав, що зараз в США є досить аргументів і для надання протикорабельних ракет, і патрульних кораблів, "можливо, і іншого військового обладнання".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім того, на думку Гербста, підтримка України в американському Конгресі зараз дуже сильна. І залишиться щонайменше такою ж серйозною, а можливо, ще й посилиться після того, як в січні демократи отримають контроль над Палатою представників.

"У США досить крилатих ракет "Гарпун", в основі дії яких – технології, розроблені 30 років тому, – і це те, що ми вже зараз можемо надати. А можливо, й набагато сучасніші ракети", – сказав екс-посол.

Додамо, що на його думку Росія за правління президента Володимира Путіна має намір взяти реванш у Заходу і зацікавлена не тільки у війні з Україною, а й підірвати головні європейські блоки і союзи.

Він назвав Росія на сьогоднішній день найбільшою загрозою для світу.

"Я часто виступаю з аналізом: Україна зараз піддається агресії з боку Кремля. І насправді претензії Москви не тільки знаходяться в Україні. Росія зараз при Путіні – це країна, яка має намір отримати реванш. І цей реванш включає проблеми …

Вони хочуть підриву НАТО, вони хочуть підриву Євросоюзу. І те, що вони готові піти на війну з Україною, так само, як вони пішли на війну з Грузією, – для нас це найбільша загроза сьогодні. І ми повинні протистояти цій загрозі", – сказав Гербст.