Голова правління «Нафтогазу України» Юрій Вітренко назвав обшуки в НАК черговою перевіркою, яка не має дивувати, та пообіцяв максимально сприяти об’єктивному розслідуванню.

Про це Вітренко повідомив у п’ятницю, перебуваючи з візитом у Вашингтоні.

«З одного боку, Державна фіскальна служба постійно перевіряє «Нафтогаз». Тобто, нічого дивного в тому, що відбувається чергова перевірка окремих питань, немає. З другого боку, дійсно, такий спосіб виглядає відносно незвичним», – зазначив керівник Нафтогазу.

Вітренко повідомив, що за інформацією, яку отримав від своїх співробітників із Києва, ДФС вважає, що НАК була недостатньо відкритою в минулому, не надавала необхідних документів та пояснень.

«Цього разу я особисто забезпечу максимальну відкритість, аби ми надали всі необхідні документи й пояснення. Я сподіваюся, в такий відкритий спосіб ми зробимо так, щоб не було ніяких проблем щодо об’єктивного розслідування цієї конкретної ситуації, і в майбутньому щоб не було недовіри до діяльності компанії», – підкреслив Вітренко.

Згідно з його словами, важливо забезпечити відкритість Нафтогазу – в тому числі для міжнародних партнерів.

«Для нас дуже важливо зараз, щоб ніхто не міг використовувати якісь політичні спекуляції навколо Нафтогазу як виправдання, наприклад, подальшого будівництва «Північного потоку-2», або виправдання деприватизації», – сказав керівник НАК.

Вітренко також зазначив, що «забезпечить усе необхідне зі свого боку для об’єктивного розслідування».

Нагадаємо, ДФС продовжує досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливого ухилення чиновників НАК «Нафтогаз України» від сплати податків на суму 2,7 млрд грн. Зараз у приміщеннях компанії йдуть обшуки.

Про це повідомила пресслужба ДФС у п’ятницю, 11 червня.

«Починаючи з жовтня 2015 року по теперішній час, службові особи АТ НАК «Нафтогаз України» не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у ВАТ «Газпром» (Російська Федерація), внаслідок чого до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ», – йдеться в повідомленні.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.