Путіну висунули нову вимогу щодо війни на Донбасі, яка стосується санкційного пакету проти агресора. Про це повідомляє австрійське видання.

У повідомленні йдеться, що канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що поетапне зняття санкцій з Росії має бути прив’язане до врегулювання ситуації на сході України.

"Ще будучи міністром закордонних справ, я вважав за потрібне конкретним чином зв’язати поетапне скасування санкцій з позитивними кроками по Україні – те, що пропонував тодішній глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр. І першим кроком було б встановлення реального режиму припинення вогню на сході України", – наголосив Себастьян Курц.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Він зазначив, що саме це пропонував і тодішній голова МЗС Німеччини ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Курц також підкреслив, що за минулі місяці такого "прогресу було занадто мало".

Нагадаємо, 29 грудня офіційно набуло чинності рішення Ради Євросоюзу про санкції проти Росії за анексію Криму й агресію щодо України, одноголосно прийняте 21 грудня 2018 "у зв'язку з відсутністю прогресу у виконанні РФ Мінських угод".

Економічні санкції ЄС проти Росії включають, зокрема, обмеження для п'яти держбанків РФ доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС. Крім того, у списку санкцій три великих енергокомпанії Росії і три оборонні фірми. 

На період санкцій Росії обмежений доступ також до стратегічних технологій і послуг у сфері видобутку нафти.

Також Курц відмітив, що очікує стабілізації ситуації в Азовському морі. Він додав, що Австрія підтримуватиме нинішні спільні санкції Євросоюзу проти Росії через її агресію проти України.

Водночас, за словами канцлера, Австрія у довгостроковій перспективі хотіла б мати близькі відносини між ЄС та Росією.

Австрійський канцлер також висловився стосовно газопроводу "Північний потік-2", вагомим інвестором якого є австрійська OMV. За словами Курца, цей газопровід "стосується енергетичної політики та загальноекономічний, для нас дуже важливий та позитивний проект".