Російські війська визнали вразливість своїх наземних ліній зв’язку на лівому березі Херсонської області. Також загалом вони продовжують висловлювати незадоволення щодо слабких можливостей проти наступальних операцій ЗСУ.

Проблеми, з якими зіштовхуються окупанти, активно розповсюджують провоєнні російські блогери. На це вказав Інститут вивчення війни.

Так, один із пропагандистів заявив, що особовий склад 70-ї мотострілецької дивізії — новосформованої 18-ї загальновійськової армії РФ часто пише йому зі скаргами на вразливість логістики в районі Кринок (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від річки Дніпро) від ударів українських безпілотників.

Росіянин також погодився з попередніми твердженнями іншого блогера про те, що ЗС РФ у цьому районі мають проблеми з координацією дій підрозділів, а також із недбалістю командирів на рівні рот і батальйонів. Він запропонував російським військовим під Кринками створити окрему роту боротьби з дронами, укомплектовану особовим складом окремого розвідувального батальйону 70-ї дивізії для захисту ліній зв’язку.

За даними ISW, російські наземні лінії зв’язку на лівобережжі Херсонщини, такі як автошлях Е58 Антонівка – с. Саги розташовані недалеко від берегової лінії річки, що робить їх уразливими для українських перехоплень.

Раніше аналітики розповідали, як російські блогери неодноразово скаржилися на те, що ЗС РФ поблизу села Кринки страждають від таких проблем, як недостатня вогнева підтримка, координація дій підрозділів, радіоелектронна боротьба (РЕБ), контрбатарейна боротьба та протиповітряна оборона.

Водночас експерти казали, що ці повідомлення про проблеми не завжди відповідають дійсності на полі бою.

«Російські джерела постійно заявляють, що їхні війська не здатні витіснити ЗСУ з Кринок, а разом із тим, що українські сили нині не можуть досягти суттєвого оперативного просування в районі лівого берега», – зазначили в ISW.

Зазначимо, українські морські піхотинці зайняли три плацдарми на лівому березі Дніпра на Херсонщині. Завдяки мінометам та артилерії вдалося просунутися вглиб території на 3-8 кілометрів. І це максимальна відстань, на якій наші Сили оборони можуть встановити вогневий контроль. Так, вони мають у своєму розпорядженні установки HIMARS, але, на жаль, їх недостатньо для організації масованих ударів по угрупованню російської окупаційної армії. Водночас російські окупанти намагаються атакувати, але Сили оборони тримаються і відбиваюсь всі атаки росіян.

Про це в марафоні розповів військовослужбовець 14-го окремого полку безпілотних авіаційних комплексів Олександр Войтко, який воює на одному із плацдармів.

 

«Підрозділ 14 полку, де я проходжу службу, зараз підтримує операцію на лівому березі. На землі наші позиції тримає морська піхота й інші підрозділи, які переправилися через Дніпро. Наш полк разом з іншими операторами дронів, разом з артилерію, авіацією завдають вогневого ураження по російських окупантах по їх живій силі й техніці, коли вони намагаються цей плацдарм атакувати», — розповів Олександр.

За його словами, російські окупанти від початку висадки українських військових та зайняття ними плацдарму посилюють тиск. Військовий пояснює це їхніми заявами при втечі з Херсона, що українська армія ніколи на лівий берег не висадиться.

 

«Це вагомий удар по їх пропаганді. Це загроза їм в тому районі, тому що там немає таких укріплень як на Запорізькому та Донецькому напрямках. Вже вдається завдавати ударів по їх логістиці в цьому районі, тому росіяни посилюють тиск. Тут діє їхня десята бригада спеціального призначення, різні мотострілецькі підрозділи російської армії. Постійно вона підтягує резерви й посилює тиск на цей плацдарм», — каже Олександр.

Також він повідомив, що поки глибини плацдарму на лівому березі вистачає лише, щоб унеможливити обстріли з мінометів. Ствольна та реактивна артилерія все ще може обстрілювати Херсон і інші населені пункти.