У суботу, 14 січня, окупанти завдали удару ракетою “Х-22” по 9-поверховому житловому будинку в Дніпрі.

 

 

Аналогічною ракетою влітку 2022 року ворог вдарив по ТРЦ у Кременчуці. У ЗС ЗСУ заявляють, що ми не маємо систем ППО, здатних їх збити. Напередодні військовий експерт Олег Жданов на своєму Ютуб-каналі озвучив думку щодо не лише ракет “Х-22”, а й ЗРК “С-300”.

Експерт заявив, що коли на Калузькій області піднімаються в небо літаки “Ту-22М3” з ракетами “Х-22”, Україна про це нічого не знає. Окупанти можуть без проблем здійснити пуски таких ракет лише за 100 км від кордону з Україною.

Система ППО засікає ракети лише тоді, коли вони входять до зони дії. Стратегічні бомбардувальники Ту-22М3 можуть злетіти в стратосферу і там долітають до необхідного кордону. Потім йдуть різко вниз під кутом 30 градусів і виходять на ціль.

Наша система ППО може не помітити літак на такій швидкості. У ЗСУ поки що немає систем здатних не тільки засікти ракети “Х-22”, а й від ЗРК “С-300”. У найкращому разі ракети від систем “С-300” теж можна помітити, як вони увійдуть у дію системи ППО.
Свою думку щодо цього озвучив і експерт Олександр Коваленко. Він нагадав, що висота польоту Х-22 складає до 25 км, а швидкість від 3 до 4,5 маху. Один Мах складає 1224 км/год. За словами експерта, система IRIS-T може збивати ракети на швидкості до 3,6 тисяч км/год.