Посол США в Україні Марі Йованович сказала, що її вимоги до Росії, які пов'язані з конфліктом на Донбасі, є принциповою позицією Вашингтона.

Вона дала відповідь на питання, що їй найбільше сподобалося в Україні. Йованович підкреслює: 

"Країні треба закінчення війни. І я скажу, що мені не подобається в Україні. Це коли Росія продовжує воювати проти України на Донбасі. Це неправильно, що страждає цивільне населення".

У цьому контексті посол Марі називає "протизаконним" той факт, що українські кораблі "не можуть вільно плавати в власних територіальних водах". 

"Трагедією", за її словами, є відрізаність Криму і частини Луганської і Донецької областей від решти України у зв'язку з конфліктом на сході.

"Позиція США принципова: ми закликаємо Росію виконати мінські угоди і завершити конфлікт. Росія повинна повернути в Україну 24 затриманих українських моряків, а також інших незаконно затриманих українців. 

Наші санкції, пов'язані з донбаським конфліктом, будуть залишатися в силі до того моменту, поки Росія не прибере з Донбасу свої війська. Так само будуть залишатися в силі кримські санкції, поки Росія не поверне півострів Україні".

Американський посол зазначає, що вона любить подорожувати по нашій країні.

"Моя остання подорож була в Бердянськ якраз перед недавньою російською агресією. Я зустрілася з моряками, які захищають Україну. Мені організували прогулянку на катері Гюрза", – ділиться Марі.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Дуже зворушливою вона назвала і свою поїздку в Станицю Луганську в Луганській області, де розташований один з пунктів пропуску.

"Я говорила з українцями, які живуть в зоні конфлікту, і зрозуміла, як їм складно проходити пропускні пункти. Але дивлячись на цих людей, я побачила, наскільки українці оптимістичні", – зазначає Йованович.

Додамо, що постійний представник України при ООН Володимир Єльченко назвав кілька дієвих кроків, які допоможуть Україні прийти до миру, і які зупинять агресію РФ. Країні необхідно зміцнювати міжнародну коаліцію, щоб протистояти Росії. Також необхідно посилювати санкції і зміцнювати оборону. Ці дії дозволять прискорити досягнення миру.

За його словами, коаліція на підтримку України вже фактично існує, але її треба підтримати і зміцнити.