Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив, що ситуація у регіоні напружена, але контрольована. Тому не може йти мова про можливий наступ росіян на Миколаїв, адже українські захисники потрохи відвойовують Херсонщину та знищують склади і командні пункти росіян.

Про це Віталій Кім розповів в одному з інтерв’ю.

Кім відмітив, що з початку війни росіяни робили масові вкидити, що «на Миколаїв рухається колона з 200 танків», аби люди та місцева влада з військовим керівництвом почали панікувати та евакуюватись, однак це не працювало тоді, і тим паче, не спрацює зараз.

«Наша лінія фронту дуже розтягнута, військові щось планують і розуміють ситуацію щодо сил росіян. Ситуація напружена, але контрольована. Тому можна говорити про відбиття можливого наступу чи наш контрнаступ, але у жодному разі не про евакуацію. Вважаю, що цей наратив зараз розганяє більше Росія, ніж ми. На початку війни у росіян була тактика вкидів, на кшталт «на Миколаїв рухається колона з 200 танків». Вони розраховували, що ми всі злякаємося і будемо евакуюватися. І керівництво, і військові… Але ця тактика вже не працює, бо вона була зрозуміла з самого початку. Обдурити нас зараз неможливо», – пояснив Віталій Кім.

Голова Миколаївської ОВА додав, що позиції окупантів знаходятся досить далеко від Миколаєва, тому їх наступ не можливий. Для нього їм спочатку треба відвойувати землі, які вже звільнили ЗСУ, але наразі їм буде дуже важко відвоювати навіть села.

«Я не військовий експерт як Арестович, але розумію, що якщо вони просуваються по 200 метрів чи кілометр на день, то уявіть, скільки часу їм знадобиться, аби просунутися на 30 км. І це за кращих для них умов – якщо у них все буде працювати, а у нас ні. Їм все одно мінімум місяць до нас йти. Згадайте, скільки днів стояв Маріуполь, а у Миколаєва навіть ландшафт для оборони кращий. Можливо, у них є план десь за пів року взяти Миколаїв, але найближчим часом це просто нереально. До того ж, у першу чергу росіяни намагатимуться вийти на адміністративний кордон Херсонщини, аби зафіксувати хоч якусь «перемогу». Бо розумно перед тим як робити наступні кроки, завершити хоч щось. А зараз навпаки – ми потихеньку відвойовуємо Херсонську область. Як росіяни взагалі можуть наступати, коли у них горять склади, командні пункти, а генерали відмовляються переходити за Дніпро?» – упевнений Кім.

Додамо, що майже щодня росіяни нещадно обстрілюють Миколаїв, руйнуючи його. Однак окупанти неодмінно будуть покарані за свої злочини.

На цьому наголосив голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Він також додав фото з обстріляного міста.

Андрій Єрмак підкреслив, що Миколаїв є українським містом вільних та сильних людей. Після поразки на Півдні окупанти відповідатимуть за свої злочини.

“Миколаїв. Українське місто вільних та сильних людей. російські терористи і боягузи заплатять за все, коли ми виб‘ємо їм зуби на Півдні”, – наголосив Єрмак.

Зауважимо: Весь день російські загарбники гатили вздовж майже усієї лінії зіткнення на кордонах Миколаївської та Херсонської областей. Зокрема окупанти обстріляли з важкої артилерії селище Березнегувате – внаслідок обстрілу відомо про щонайменше 5 поранених. На жаль, загинула пенсіонерка.

У ніч напередодні росіяни випустили по Миколаєву ракети, пошкодивши житлові будинки. Загалом унаслідок “прильотів” постраждали одразу 7 мікрорайонів міста. Двоє людей зазнали тяжких поранень.

Зараз окупанти продовжують обстрілювати Миколаїв знову. Близько 4 ранку ворог обстріляв промислові підприємства на околицях міста. На щастя, жертв та постраждалих немає.