Адвокат сім'ї Катерини Гандзюк Євгенія Закревська заявила, що, розкриваючи деталі розслідування, генеральний прокурор України Юрій Луценко шкодить слідству у справі про вбивство активістки, передає Громадське.

Закревська заявила, що в кримінальному кодексі є стаття, яка вказує, що не можна розголошувати інформацію.

"Я взагалі не вважаю нормальним розголошувати інформацію, яку розголошує генеральний прокурор. Є стаття кримінального кодексу, яка говорить, що не можна цього робити", – заявила вона.

Адвокат зазначила, що не може зрозуміти впевненість слідства, якщо в даний час не було зроблено навіть вручення підозри і затримання людини. Також Закревська розповіла, що вже було давно відомо про Олексія Левіна, якого генпрокурор назвав підозрюваним.

"Чому він не був затриманий поліцією безпосередньо в той момент, коли було встановлено його причетність, а це було в серпні місяці зроблено, коли була затримана частина виконавців. Я не розумію, чого його не було затримано до того, як він втік", – заявила вона.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Нагадаємо, Луценко заявив, що в справі Гандзюк оголосили підозру ще одному фігуранту. За словами генпрокурора, прізвище нового підозрюваного – Левін, який раніше вже був судимий за організацію вбивств та розбійних нападів на водіїв у Херсонській області.

Активістка Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. 31 липня в Херсоні зловмисник облив її сірчаною кислотою, в результаті вона отримала хімічні опіки тулуба, руки і обличчя (більше 35% тіла).

4 листопада поліція перекваліфікувала кримінальне провадження, в якому розслідується напад на херсонську активістку, на статтю Кримінального кодексу Умисне вбивство.

Чотирьох підозрюваних (безпосереднього виконавця замаху, покупця сірчаної кислоти і двох чоловіків, які підозрюються в організації та співучасті в скоєнні замаху на вбивство) суд заарештував на 60 діб без права внесення застави. П'ятого суд відпустив під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю.