Президент Володимир Зеленський знайшов заміну головному військовому прокурору Анатолію Матіосу, який був звільнений з цієї посади 2 вересня

У мережі вже з’явився підписаний главою держави документ, де вказується, що головним військовим прокурором, а також заступником генпрокурора призначений Віктор Чумак.

“Кандидатура Чумака Віктора Васильовича для призначення на посаду заступника генерального прокурора – головного військового прокурора узгоджена”, – сказано в документі, який опублікував новий співробітник Офісу президента Микола Богословець.

“Генеральний прокурор Руслан Рябошапка, керуючись статтею 9 Закону України «Про прокуратуру», 11 вересня підписав наказ про призначення Віктора Чумака заступником генерального прокурора – головним військовим прокурором”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві нагадали, що 10 вересня президент України Володимир Зеленський підписав погодження кандидатури Віктора Чумака для призначення на вказану посаду.

Відзначимо, що за словами головного експертп Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ призначення Чумака свідчить про те, що військову прокуратуру змінять в бік класичного спеціалізованого підрозділу.

“Не скажу, що це для мене новина. Більше того, я розумію, що в майбутньому Віктор Васильович очолить один з двох новостворених підрозділів, обидва з яких глобально стосується військової тематики (військові злочини або злочини у сфері нацбезпеки та оборони)”, – сказав експерт.

Як відомо, Віктор Чумак – генерал-майор запасу, був народним депутатом України 7-го і 8-го скликань. Був у склады фракції БПП, але в 2015 році покинув її через непримиренну позицію з низки питань.

Нардеп Мустафа Найєм тоді заявляв, що Чумак заважає владі Порошенка “пиляти бабло”.

Чумак був одним з тих, хто брав участь в проведенні Михайла Саакашвілі через польсько-український кордон. Чумак також балотувався в президенти України. У лютому він з трибуни парламенту заявив про прослуховування.

2 вересня генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про звільнення з посади головного військового прокурора Анатолія Матіоса, який обіймав цю посаду з 2014 року.

Відзначимо що тепер уже екс-головний військовий прокурор Матіос був неодноразово помічений у скандалах. Наприклад, не так давно спливла інформація, що він став власником позашляховиків Mercedes-Benz 2013 року випуску вартістю 970 тисяч гривень кожен. Придбав Гелендваген головний військовий прокурор 29 травня поточного року.

Ще пару років тому Матіос відмовився відповідати на питання журналістів про походження його майна.

Чиновник намагався втекти від представників ЗМІ, але не зміг. Коли його в черговий раз попросили пояснити, звідки у нього і дружини задеклароване майно, Матіос відповів: «Я не буду вам нічого пояснювати, читайте декларацію … Та ну вас всіх … Я нікуди не вкладаю гроші».