Так далеко ЗСУ ще не стріляли: британська розвідка захопилася ударом по «Аскольду». Варто зазначити, що 4 листопада ЗСУ завдали удару по судноремонтному заводу в Керчі «Затока», який знаходиться на відстані понад 300 км від лінії фронту. Нещодавно у прес-службі Міноборони Британії озвучили головні тези щодо ситуації з кораблем «Аскольд». 

Експерти визнають, що за 20 місяців війни в Україні це був найдальший ракетний удар з боку ЗСУ. Ракета серйозно пошкодила корвет «Аскольд», який був спущений на воду лише два роки тому. Він був ракетоносієм.

Одні кажуть, що він був озброєний «Калібрами», інші стверджують, що його створювали під «Циркони». ЗСУ вдалося завдати прицільних ракетних ударів по Сходу окупованого Криму, чого раніше Київ не робив. Після ракетної атаки на суднобудівні заводи в Севастополі та Керчі МО РФ доведеться обережніше поставитися до дислокації кораблів на території Криму. Не виключено, що Чорноморський флот РФ буде перебазований до Новоросійська, подалі від лінії фронту.

Додамо, що нещодавно крилата ракета SCALP-EG завдала тяжкого пошкодження одному з нових судів ВМФ Росії.

В Інтернеті з’явилося перше фото підірваного російського корабля «Аскольд», який зазнав тяжких пошкоджень після удару крилатою ракетою SCALP-EG. На опублікованих кадрах добре видно масштаб пошкоджень корабля, пряме влучення ракети знищило основне озброєння та значну ділянку корпусу.

Управління стратегічних комунікацій Апарату Головкому ВСУ повідомляє, що пошкодження корабля настільки значні, що, ймовірно, ремонту та відновлення він уже не підлягає.

«За наявною інформацією, корабель отримав значні ушкодження і, можливо, не підлягає ремонту», – зазначено у повідомленні.