У США увечері 6 січня почалися масові заворушення біля Капітолію, де Конгрес повинен затвердити результати виборів президента.

Напередодні на Капітолійському пагорбі зібралися десятки тисяч прихильників Дональда Трампа, які зажадали від парламенту не визнавати підсумки голосування. На мітингу виступив і сам діючий поки глава держави. Він заявив, що голоси у нього вкрали, тому своєї поразки не визнає.

Трамп закликав свого віце-президента Пенса втрутитися в підрахунок голосів виборців, але той відмовився. Після цього прихильники Трампа почали штурм Капітолію і увірвалися в зал, де засідали сенатори.

Події у Вашингтоні не обійшов стороною і екс-президент Петро Порошенко.

Як пишуть в телеграм-каналі “Легитимный live”

Колишній президент Петро Порошенко зробив кілька заяв щодо ситуації в США висловивши стурбованість “викликом для демократії” і привітавши Байдена з утвердженням Конгресом. Порошенко прагне показати, що в зв’язку з прийдешнім президентством “друга Джо” у нього буде все чудово і є широкі політичні перспективи. Втім, насправді навряд чи він отримає добро на організацію перевороту, та й взагалі є ймовірність, що йому вже не будуть надавати підтримку як надто “токсичній” фігурі.

У телеграм-каналі “Легитимный” порівняли реакцію Петра Порошенка і президента України Володимира Зеленського.

Розберемо дві заяви екс-президента і нинішнього президента України щодо ситуації із захопленням Капітолію.

Петро Олексійович.
Порошенко має на меті отримання «квитка» на інавгурацію, а також намагається всіляко нагадати Байдену і його адміністрації про себе, як про вірного «солдата». Порошенко вже навіть готовий був на телефонну розмову з Байденом, але відповіді з Вашингтона немає, просто «тиша» і ігнор, але Петро Олексійович не втрачає надії. Як пояснило джерело, якщо до кінця весни 2021 роки не відбудеться контакту у Порошенка з Байденом і його адміністрацією (публічно на високому рівні), то це сильно вдарить по його іміджу в рядах його сподвижників, а також він почне втрачати вплив. Тому Порошенко так яро нагадує про себе.

Володимир Олександрович.
Зеленський зробив все вірно. Він на майдані не був, майдан його до влади не привів, але ось майдан, який хочуть в майбутньому організувати його опоненти, може його знести. Отже, Володимир Олександрович проти таких захоплень і майданів в 21 столітті.

Також не обійшов стороною цю тему і депутат Максим Бужанський, в своєму телеграм-каналі він написав наступне:

До речі, я вважаю гаряче схвалення жорстких дій влади США, висловлене Порошенко, прекрасним і своєчасним.

Ми всі знаємо про те, що Петро Олексійович постійно намагається щось розгойдувати, сподіваючись кудись повернуться і тд.

Відразу ж за комір, при першому ж натяку, і – підбурюванні до перевороту.

Він дуже любить жорсткі дії влади в подібних ситуаціях, тут важливо не розчарувати.