Міністр інформаційної політики України Олександр Ткаченко вважає, що інформація про нелегальну вакцинацію проти коронавірусу є фейком і проявом інформаційної війни Росії проти України. Про це 6 січня він повідомив на своєму Telegram-каналі.

“Якщо дивитися між рядків, можна побачити чергову маніпуляцію північного “сусіда”. Навіть дивно, що прямо не згадується про “Супутник V”, який, вочевидь, уже починають використовувати в інформаційній війні Росії проти України”, – зазначив Ткаченко.

За його словами, за часів інформаційних воєн будь-які публікації чи статті можуть бути фейками, які насамперед варто перевіряти. Фейки поширюються не гірше за вірус, сказав міністр.

Він розповів, що у відомстві розробляють стратегію протидії дезінформації.

“Але якщо інформація про контрабанду та незаконне позачергове щеплення підтвердиться – всім зрозуміло, що щастя цим вакцинованим ні в політичному, ані у звичайному житті не буде”, – заявив Ткаченко.

Він додав, що збирається робити щеплення лише тоді, коли вакцину можна буде купити легально, за власні кошти і лише після того, як її вже матиме група ризику – лікарі та працівники сфер, які забезпечують життєдіяльність країни.

“Вірю, що перевірена вакцина вже буде доступна найближчим часом”, – підсумував міністр.

Нагадаємо, бізнесмен Михайло Бродський у своїй колонці в “Обозревателе” заявив, що низка нардепів та представників уряду України таємно вакцинувалися проти COVID-19 нелегально ввезеною до України з Ізраїлю вакциною Pfizer. За його інформацією, зокрема, щеплення зробили прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, нардеп від “Слуги народу” Михайло Радуцький. За щеплення платили по €2,5 тис. Їх робили упродовж тижня у клініці пластичної хірургії та косметології “Меділенд”, додав Бродський.

“29-го або 30 грудня чартерним рейсом до України таємно надійшла партія вакцини Pfizer: найімовірніше, її без розмитнення пронесли через “Зал офіційних делегацій”, прикриваючись паспортом якогось депутата”, – заявив він.

Бродський вважає, що бенефіціарами “таємної вакцинації” є бізнесмен Павло Фукс і Радуцький.

“Вважаю цивілізованим, щоб прем’єр разом із паном Радуцьким здали тести на антитіла. І якщо припущення підтвердяться, обоє мають піти у відставку”, – підкреслив бізнесмен.

Коментуючи заяву Бродського, Шмигаль сказав, що вакцинуватиметься власним коштом “у другу або третю чергу, коли офіційно зареєстрована вакцина надійде в клініки”.

Інформацію про нелегальну вакцинацію проти коронавірусу, яку озвучив Бродський, Радуцький назвав “маячнею”.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що доручив СБУ, а також іншим правоохоронним органам перевірити інформацію про нібито незаконне ввезення до України вакцини проти коронавірусу.

Головний санлікар Віктор Ляшко повідомляв, що Україна в межах глобальної ініціативи COVAX розраховує безоплатно отримати 8 млн доз вакцини, їх вистачить для вакцинації 4 млн людей (щеплення одній людині роблять двічі). Пізніше він говорив, що Україні можуть надати додатково ще 8 млн доз. Про те, що Україна отримає 16 млн доз вакцини, 29 грудня заявляв міністр Кабміну Олег Немчінов.

Перша партія вакцини проти коронавірусу за програмою COVAX надійде до України в березні 2021 року та становитиме 1,2 млн доз, повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

31 грудня Міністерство охорони здоров’я України повідомило про купівлю першої партії вакцини проти коронавірусу на суму 964 млн грн. Ідеться про китайську вакцину проти COVID-19 компанії Sinovac Biotech. 700 тис. доз вакцини, за словами президента Володимира Зеленського, Україна отримає взимку 2021 року.

Про реєстрацію “першої у світі вакцини” проти коронавірусної інфекції “Супутник V” (“Гам-КОВІД-Вак”) президент РФ Володимир Путін заявив 11 серпня 2020 року. За його словами, вакцина ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Російську вакцину сильно розкритикували, оскільки зареєстрували її до проходження третьої фази клінічних випробувань. Як пише National Geographic, випробування третьої фази мають вирішальне значення для перевірки готовності вакцини до масового поширення.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов говорив, що російської вакцини проти COVID-19 не існує.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.