Актор Володимир Зеленський може повторити на президентских виборах успіх американського президента Дональда Трампа.

У Зеленського неконвенціональна кампанія трамповского типу, пише кореспондент НВ Іван Яковина, повідомляє Gazeta.ua

"Відсутність чіткої програми, команди і чітких позицій з ключових питань – це не мінус такого роду кампанії, а плюс. Такий підхід за належної інформаційної підтримки дає людям можливість не тільки придумати собі ідеал, але й повірити в нього. Виборець запросто асоціює себе з цим ідеалом (хоча у кожного він свій) і стає на його захист, оскільки психологічно захищає себе рідного, а не свого кандидата. Ну а наїзди на розумові здібності прихильників Зеленського це й зовсім прямий шлях до його перемоги", – вважає журналіст.

У Трампа була аналогічна історія. Гіларі Клінтон якось раз назвала його прихильників "A Basket of Deplorables" (щось на зразок "Збіговиська Покидьків"), маючи на увазі їх бідність, низький соціальний статус, невисокий рівень освіти, поширений расизм і зародкову толерантність. Штаб Трампа не тільки не образився – він зробив цю фразу своєю головною зброєю. Посил був простий: "Ось бачите, як до вас ставляться політики у Вашингтоні? Тепер розумієте, що вони думають про вас насправді?".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Що ж у нас відбувається? Найгучніша умова участі в команді Зеленського ("відсутність досвіду в політиці"), а також залучення до написання програми "всіх нормальних українців" – це ж "трампівське" відділення себе і "хорошого простого народу" від "продажної київської еліти", – додає Яковина.

На його думку, далі потрібно тільки побільше критики з боку офіційних політиків. Бажано, щоб вона була максимально жорсткою: "недоумкуваті, халявщики, проросійські, безмозкі…" Це мобілізує величезні маси незадоволених і забезпечить перемогу їх лідера.