Сили оборони України продовжують наступальну операцію в напрямку Мелітополя, завдаючи окупаційним військам втрат у живій силі та техніці, виснажуючи ворога по всій лінії фронту.

Одеса оперативно-стратегічне угруповання, вісь Херсон: українські воїни ведуть контрбатарейний вогонь та завдають ударів в тилу ворога. Про це повідомляється у свіжому зведенні Генштабу.

Протягом доби 7 листопада ЗСУ завдали 17 авіаційних ударів по зосередженню військ, озброєння та військової техніки, 4 авіаційних ударів по зенітно-ракетних системах противника.
Українські ракетні війська уразили 7 артилерійських систем, 2 командних постах, 1 склад паливно-мастильних матеріалів, 1 концентрації військ, зброї та військової техніки, 1х систем протиповітряної оборони, 2 радарних станцій та 1 станцію електронної війни російських окупантів.

Противник продовжує ігнорувати закони та звичаї ведення війни, використовуючи тактику терору, завдаючи ракетних та авіаційних ударів, стріляючи ракетними системами не тільки по військовим, але й по численним цивільним цілям

Протягом доби 7 листопада відбулось 45 бойових зіткнень.

Ворог завдав загалом 6 ракетних та 50 авіаційних ударів, 64 ударів МЛРС по позиціях українських військ та різних населених пунктах. На жаль, російські терористичні атаки вбивають та ранять мирних жителів. Зруйновані або пошкоджені житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Під артилерійський обстріл потрапили понад 80х населених пунктів.

Оперативно-стратегічне угруповання «Північ», сокири Волинь та Полісся: без суттєвих змін.

Сокири Сіверщини та Слобожанщини: противник зберігає військову присутність у районах Росії, що межує з Україною. Ворожі війська ведуть активні підривні дії, щоб запобігти розгортанню українських військ під загрозою сокир. Противник збільшує щільність мінних полів уздовж державного кордону в Бєлгородській області (росія).

Оперативно-стратегічне угруповання «Хортиця», вісь Куп’янська: противник провів безуспішні штурмові дії у околицях населених пунктів Синьківка Іванівка та Берестове (Харківська область), де українські захисники відбили 6 разів атак противника.

Лиманська вісь: ворог провів невдалий штурм в районі Серебрянського лісництва.

Бахмутська вісь: українські воїни відбили 6 атак окупантів біля Богданівки, Андріївки та Кліщіївки (Донецька область). Водночас Сили оборони України продовжують штурмові дії на південь від Бахмута (Донецька область), завдають ворогу втрат у живій силі та техніці та закріплюють свої нові позиції.

Оперативно-стратегічне угруповання Таврія, вісь Авдіївка: ворог продовжує намагатися оточити Авдіївку. Українські воїни відстоюють свою позицію та завдають ворогу великих втрат. Наприклад, Сили оборони України відбили 14-кратні атаки противника біля Степового, Авдіївки, Тоненького та Первомайського (Донецька область).

Вісь Мар’їнки: ворог провів безуспішні штурмові дії в районі Мар’їнки (Донецька область). Українські захисники відбили 17 атак у цій області.

Шахтарське вісь: окупанти провели штурмові дії в районі Старомайорське (Донецька область) без успіху.

Запорізька вісь: противник не провів жодних наступальних (штурмових) операцій.

Варто додати, що російська армія зосереджує на полі битви велику кількість війська, маючи в цьому питанні явну перевагу, ЗСУ ведуть позиційні бої, обороняються, а на деяких ділянках контратакують і закріплюються на звільнених кілометрах землі.

Фронт динамічний, ситуація змінюється щотижня, але поки що ані армія противника, ані українські сили не досягли значних стратегічних успіхів.

Найважчі бої сьогодні відбуваються поблизу Авдіївки, яку українські сили тримають із 2014 року. За 9 років ЗСУ змогли зміцнитися на коксохімічному заводі, який є масштабною будівлею з безліччю підземних ходів. Українські війська також зайняли тут терикон, що для військових є великим успіхом.