Росія намагається розширити плацдарм наступу: в пріоритеті окупантів Синьківка, Куп’янськ, Бахмут, Авдіївка, Вербове та Роботине в Запорізькій області, а також Херсонська область.

Про це заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 рр. Микола Маломуж.

“Росія намагається розширити плацдарм наступу в семи напрямках — це Синьківка, Куп’янськ, Бахмут, Авдіївка, Мар’їнка — продовження руху, як вони вважають, там перспективне, це Запорізька область — Вербове й Роботине, та Херсонська область. Тобто ці напрямки є пріоритетними”, — сказав він.

Синьківку, за словами Маломужа, російські окупанти розглядають як ключ до Куп’янська, як стартовий пункт для масштабної наступальної операції.

На Куп’янському напрямку вони хотіли б пробити великий пролом для подальшого просування на Харків. Росіяни припускають задіяти дуже багато бронетанкової техніки, оскільки зараз похолодало, й ґрунт промерзає. Зі свого боку Сили оборони України знищують велику концентрацію російських військ.

Маломуж також нагадав, що Часів Яр також є одним із плацдармів, де противник намагається відтіснити Сили оборони України. Крім того, російські окупанти роблять спроби далі розвивати наступ на Кліщіївку та Андріївку.

“Це те, що зараз критично важливо, тому що ми займаємо більш вигідні військові оперативні позиції, постійно нависаємо над угрупованням, яке обороняється в Бахмуті. З іншого боку, можемо з цих позицій дуже потужно завдавати ударів по резервах, які підтягує противник”, — сказав генерал.

Він зазначив, що в РФ зробили ставку на зиму, вважаючи, що в холодну пору року російська армія нібито більш ефективна.

“Йдуть позиційні бої. Ми всі бачимо, які є загрози, напрямки головних ударів. Але по всіх позиціях дуже потужно зараз протистоїмо й, найголовніше, знищуємо резерви противника: 800, 1 000, 1 200 на день й стільки ж приблизно поранених — це великі втрати. І якщо такий період навіть ми будемо тримати протягом ще, наприклад, двох-трьох місяців, ці втрати будуть 15-16 бригад противника, які намагаються зараз атакувати нас. Це ще одна велика втрата для обороноздатності противника та для ось цих запланованих й розрекламованих наступальних операцій”, — сказав Маломуж.

Водночас варто зауважити, що швидкого просування російських окупантів з Бахмута на Часів Яр у Донецькій області не буде, адже ЗСУ утримують панівні висоти в районі населеного пункту і досить ефективно відбивають атаки ворога.

Таку думку висловив керівник Центру військово-правових досліджень, аналітик, військовий експерт Олександр Мусієнко.

За його словами, наразі російські війська тримають під вогневим контролем дорогу на Часів Яр, яка забезпечує українську логістику.

Останнім часом окупанти менше атакують живою силою та важкою технікою, але артилерія працює вдень та вночі. Самі ж загарбники називають наступ на Часів Яр повзучим, і визнають, що якщо успіхи й будуть, то поступовими.

 Військовий експерт Олександр Мусієнко впевнений, що швидкий ворожий прорив на Часів Яр неможливий.

«Як мінімум тому, що наші сили утримують панівні висоти в районі Часового Яру і досить ефективно відбивають атаки. Думаю, тут бої у повзучій наступальній манері продовжуватимуться до весни. А далі, можливо, росіяни дещо пригальмують», — сказав він.

Варто зазначити, що Бахмут протягом довгих місяців залишається епіцентром бойових дій. Під час літнього контрнаступу українські військові просунулися на південному та північному флангах Бахмута. Саме місто залишається під контролем ворога.