На Донеччині ситуація наразі є найскладнішою, та водночас є певна тенденція до зменшення інтенсивності бойових дій з боку окупантів.

Про це в інтервʼю розповів генерал-лейтенант ЗСУ в запасі, військовий експерт Ігор Романенко. За його словами, часткове зменшення інтенсивності боїв на окремих ділянках пов’язане з великими втратами Росії.

“Особливо великі втрати у росіян – навколо Бахмута, але не тільки. Ситуація загострилася відносно того, що противник просувається на Куп’янському та Лиманському напрямках – у районі населених пунктів Кремінна та Діброва”, – зазначив військовий експерт.

За його словами, раніше противник планував створити охоплення оперативного рівня, висунувшись на Лиманському напрямку – від Кремінної й далі, а на півдні – з Вугледара. Росіяни хотіли поєднати напрямки свого руху в одній точці.

Тепер є загроза, що удар з Кремінної ворог може спрямувати на північ, а з Куп’янська – на південь. Таким чином може мати місце оперативне охоплення, хоча й меншого масштабу, – розповів генерал-лейтенант ЗСУ в запасі.

Романенко пояснив, що термін “оперативне охоплення” по суті означає формування так званого котла.

Однак Сили оборони України зривають усі наміри окупаційних військ.

Ми бачимо по Бахмуту і не тільки, як вже котрий місяць поспіль всі плани росіян зриваються за термінами та темпами просування вперед, – зауважив Романенко.

Він наголосив, що окупантам не вдасться виконати свій стратегічний задум – захоплення Луганської та Донецької областей в адміністративних межах. Військовий експерт додав, що плани противника будуть принципово зірвані протягом найближчого місяця.

Водночас утримання міста Бахмут Донецької області набуло стратегічного значення для Збройних сил України після того, як російські окупаційні війська розпочали наступ на дузі від Куп’янська Харківської області до Вугледара Донецької області. Такою думкою поділився військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Наприкінці минулого року Бахмут не мав такого важливого стратегічного значення, як має зараз. Що змінилося? Росіяни розпочали свій наступ, про який ми знали ще за кілька місяців. Він прямо зараз відбувається. Вони зосередилися на дузі від Куп’янська, разом із Бахмутом, Авдіївкою, Мар’їнкою та Вугледаром. Це дуга приблизно 500 кілометрів, і Бахмут якраз розташований посередині цієї дуги”, — пояснює гість ефіру.

Військовий аналітик вважає, що план російських окупаційних військ полягав у тому, щоб, прорвавшись через Бахмут, спробувати атакувати на північ від міста — до Слов’янська та Лиману та на південь — до Вугледару та Гуляйполя Запорізької області. Таким чином, ворог збирався розрізати українську оборону. Саме тому, як наголосив Гетьман, оборона Бахмута набула стратегічного значення, і Ставка верховного головнокомандувача прийняла рішення захищати місто, поки є можливість.

“Якщо вони посилять свій тиск і спробують таки оточити місто, то буде, звичайно, дана команда на відхід. І цей відхід буде не в чисте поле. Від Часового Яру до Костянтинівки збудовано фортифікаційні споруди, в яких можна тримати оборону. Ми можемо відійти на кілька кілометрів і продовжувати утримувати наступ ворога”, — коментує аналітик.

Він додав, що, виходячи з цього, відхід від Бахмута не буде для ЗСУ великою невдачею, проте тримати оборону краще в місті, яке перетворено на фортецю.

Для росіян, на думку Олексія Гетьмана, Бахмут мав і має насамперед політичне значення: їм треба показати бодай якусь перемогу.